Juanas Maria Ojeda, 5 tūkst. gyventojų turinčio Borchos miestelio, kuriame stovi freskos išgarsinta bažnytėlė, pareigūnas, antradienį pranešė, kad C. Gimenez kūrinys per metus pritraukė 40 tūkst. lankytojų, kurie paaukojo daugiau nei 50 tūkst. eurų (172 tūkst. litų).
Miestelio taryba nusprendė, kad garsenybe tapusi C. Gimenez už savo kūrinį turi gauti savo dalį. Artimiausiu metu pensininkė ir taryba pasirašys sutartį, pagal kurią dalinsis pelnu, gautu iš verslo, susijusio su garsiuoju „šedevru“.
Pretenzijas dėl autorinių teisių ispanė pradėjo reikšti dar 2012-ųjų rugsėjį. Šiuo klausimu ji net kreipėsi į advokatų kontorą.
Ji taip pat skundėsi, kad po skandalo nebegali net pasirodyti gatvėje, kieno nors neužkalbinta. Žurnalistai iš Kinijos, Afganistano, Japonijos ir Irano stovėdavo prie jos namų durų. 85 m. moteriai net išsivystė nerimo sutrikimas.
Tačiau netikėta šlovę įkvėpė pensininkei drąsos ir polėkio. C. Gimenez surengė savo darbų parodą, o pernai gruodį aukcione „Ebay“ antradienį buvo parduotas pirmasis jos tapytas paveikslas.
Paveikslą „Bodegas de Borja“ („Borchos vyno rūsys“), kurio matmenys 114x86 cm, anoniminis pirkėjas antradienį nupirko už 1,080 eurų (3726 litus). Aprašyme nurodyta, kad paveikslas tapytas 2000 metais.
Pajamų, gautų už parduotą paveikslą, C. Gimenez tuomet nežadėjo pasilikti sau. Juos ji ketino paaukoti katalikų bažnyčios organizacijai „Caritas“ - matyt, taip bandydama atiduoti bažnyčiai skolą.