D. Trumpas atsidūrė intensyvaus diplomatinio manevravimo epicentre, nes stengiasi įvykdyti savo pažadą greitai užbaigti Rusijos karą prieš Ukrainą. Interviu „Bloomberg“ V. Zelenskis išdėstė pagrindinius Kyjivo lūkesčius. Jis gyrė D. Trumpo gebėjimą paveikti V. Putiną, kad būtų pasiekta taika, tačiau taip pat perspėjo Vašingtoną nesudaryti sandorių už Ukrainos nugaros.
V. Zelenskis taip pat pabrėžė, kad Jungtinės Valstijos turėtų atlikti pagrindinį vaidmenį bet kokiose taikos palaikymo misijose, kurios gali būti dislokuotos Ukrainoje, kad būtų užtikrintas saugumas ir užkirstas kelias galimai Rusijos agresijai ateityje.
Tuo tarpu D. Trumpas atsakė socialinėje žiniasklaidoje, ragindamas V. Putiną „sudaryti sandorį“ arba sulaukti daugiau sankcijų. D. Trumpas rašė: „Galime tai padaryti lengvuoju arba sunkiuoju būdu.“
Tačiau Kremlius viešai sumenkino ultimatumo reikšmę. D. Trumpo pastabos greičiausiai užklupo Maskvą nepasiruošusią, nes abu lyderiai dar turi surengti pirmąjį pokalbį telefonu JAV prezidentu vėl tapus D. Trumpui.
D. Trumpo inauguracijos išvakarėse V. Putinas pareiškė esąs pasirengęs deryboms ir pavadino Amerikos vadovą perspektyviu partneriu, su kuriuo galima aptarti karą. Rusija, kuriai jau seniai taikomos griežtos tarptautinės sankcijos, vargu ar lengvai pasiduos naujiems apribojimams. Tačiau, paaštrėjus ekonominėms problemoms, Vašingtonas gali padidinti savo įtaką, pavyzdžiui, apribodamas Rusijos energijos išteklių eksportą.
Abu lyderiai, V. Putinas ir V. Zelenskis, siekia daryti įtaką D. Trumpo požiūriui į tai, kaip spręsti konfliktą, pabrėžia „Bloomberg“: „V. Zelenskis pabrėžia Amerikos paramos ir karinio dalyvavimo būtinybę, o V. Putinas nori išvengti bet kokio užsienio karinio dalyvavimo Ukrainoje.“
Jų tarpusavio konkurencija gali suteikti D. Trumpui erdvės, kurios jam reikia, kad pasiektų susitarimą, atitinkantį jo ambicijas ir išliekantį stabilų ilguoju laikotarpiu.
„Kiekvienas lyderis siekia formuoti D. Trumpo požiūrį į tai, kaip turėtų būti kariaujama. Konkurencija tarp jų gali suteikti jam erdvės, kurios jam reikia, kad pasiektų susitarimą, kuris atitiktų jo ambicijas ir išliktų stabilus ilguoju laikotarpiu“, – padarė išvadą agentūra.
Anksčiau D. Trumpas teigė, kad žemos pasaulinės naftos kainos padėtų užbaigti karą Ukrainoje, todėl OPEC šalys, ypač Saudo Arabija, viena didžiausių pasaulyje naftos eksportuotojų, turėtų sumažinti kainas.
Jis teigė, kad jo pastangos išspręsti Rusijos karą prieš Ukrainą yra „nebaigtas darbas“.
Pasak laikraščio „The Washington Post“, Maskva tikisi, kad D. Trumpas artimiausiomis dienomis susisieks su V. Putinu, tačiau Rusijos pareigūnai laikosi griežtos pozicijos dėl karo Ukrainoje, mažindami lūkesčius dėl didelio proveržio JAV ir Rusijos santykiuose.