Pirmiausia dienoraštyje yra piešinys, kuriame išsamiai parodyta, kaip Šiaurės Korėjos kariai turėtų reaguoti į artėjantį Ukrainos droną. Vienas karys, vadinamas „jauku“, turi stovėti ramiai, kad priviliotų droną, o kiti turi droną numušti. Dienoraštyje taip pat aprašomas gyvenimas fronte, kovos taktika, jame yra ir meilės prisipažinimas Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui.
Nepriklausomi ekspertai, išanalizavę įrašus, teigia, kad jie yra autentiški: rašysena, parinkti žodžiai ir ideologiniai pareiškimai būdingi šiaurės korėjiečiams.
„Net savo gyvybės kaina nedvejodamas vykdysiu vyriausiojo vado įsakymus. Visam pasauliui parodysiu Kim Jong Uno specialiųjų pajėgų drąsą ir pasiaukojimą“, – leidinys cituoja įrašą iš dienoraščio.
Dienoraščio autorius pagal pasą yra vardu Jeong Kyung Honas. Jis kartu su kitais dviem kariais žuvo per susišaudymą gruodžio 21 d. netoli Pogrebkų kaimo pietvakarių Kursko srityje.
Gruodžio 9 d. Jeong Kyung Honas rašė, kad šventė savo draugo, kurį vadino „artimiausiu bendražygiu“, gimtadienį. Jis rašė, kad pasiilgo tėvynės, nes „paliko šiltą brangaus tėvo ir motinos glėbį“.
Aprašydamas dronų taktiką, Jeong Kyung Honas rašė, kad „jauko“ vaidmenį atliekantis karys turėtų būti maždaug 7 metrų atstumu nuo drono. Kariai, patekę į artilerijos ugnį, turėtų bėgti link anksčiau pataikytos vietos, nes tikimybė du kartus pataikyti į tą pačią vietą yra minimali.
Savo dienoraštyje šiaurės korėjietis taip pat išvardijo kai kuriuos Kim Jong Uno režimo ideologinius principus. Jis rašė, kad užaugo valdančiosios Darbo partijos „meiliame glėbyje“ ir kad jo, kaip kareivio, darbas – saugoti Kim Jong Uną. Jis taip pat rašė, kad turi išpirkti „praeities nuodėmes“.
„Dienoraščio turinys yra tipiškas Šiaurės Korėjos kareivio, kuriam plaunamos smegenys“, – WSJ aiškino buvęs Pietų Korėjos kariuomenės generolas majoras Ban Jong Kwanas.
Dienoraštyje taip pat yra įrašyta kalba, kurią Kim Jong Unas pasakė bataliono vadams Pchenjane praėjusių metų lapkritį. Ekspertai teigia, kad kariai privalo žodis žodin įsiminti diktatoriaus kalbas. Dienoraščio ištraukoje pateikiama Kim Jong Uno užduotis Šiaurės Korėjos kariuomenei: „Gavus įsakymą nedelsiant pradėti kovą.“
Pirmieji Šiaurės Korėjos kariai – Ukrainos nelaisvėje
Pietų Korėjos žvalgyba sekmadienį patvirtino, kad šią savaitę Rusijoje Ukrainos pajėgos į nelaisvę paėmė du sužeistus Šiaurės Korėjos karius. Šeštadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pranešė, kad belaisviai yra apklausiami.
„Nacionalinės žvalgybos tarnyba (NIS), bendradarbiaudama realiuoju laiku su Ukrainos žvalgybos agentūra (SBU), (...) patvirtino, kad Ukrainos kariuomenė sausio 9 d. Kursko mūšio lauke Rusijoje paėmė į nelaisvę du Šiaurės Korėjos karius“, – skelbiama Pietų Korėjos tarnybos pranešime.
Kyjivas, Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja kaltina branduolinį ginklą turinčią Šiaurės Korėją nusiuntus į Rusiją daugiau kaip 10 tūkst. karių padėti kovoti su Ukraina.
Ukraina šeštadienį nepateikė tiesioginių įrodymų, kad sulaikyti vyrai yra Šiaurės Korėjos piliečiai. Naujienų agentūra AFP negalėjo nepriklausomai patikrinti jų pilietybės. Tačiau Pietų Korėjos patvirtinimas prideda svorio Kyjivo teiginiams, tuo tarpu reakcijų iš Rusijos ir Šiaurės Korėjos nesulaukta.
Pasak Pietų Korėjos žvalgybos, apklausiamas vienas iš suimtų karių atskleidė, kad atvykęs į Rusiją lapkritį dalyvavo kariniuose mokymuose.
„Iš pradžių jis manė, kad yra siunčiamas mokymams, o atvykęs į Rusiją suprato, kad buvo dislokuotas“, – teigė NIS.
Karys sakė, kad Šiaurės Korėjos pajėgos mūšio metu patyrė „didelių nuostolių“.
SBU taip pat pranešė, kad vyrai tardytojams sakėsi esą patyrę kariai, o vienas iš jų teigė, kad į Rusiją buvo išsiųstas mokytis, o ne kariauti.