„Carnegie Endowment for International Peace“ Rusijos ir Eurazijos ekspertė Dara Massicot neseniai susitiko su ukrainiečių daliniais, susiduriančiais su karių trūkumu ir daugeliu kitų problemų.
„Ukrainos daliniai patiria didelę įtampą dėl Rusijos taktikos“, – tinklalaidėje kalbėjo D. Massicot.
Ji pažymėjo, kad rusai „nuolat, dieną ir naktį“ puola ukrainiečius labai mažomis grupėmis. Ekspertė tokią strategiją pavadino „mirtimi nuo tūkstančio pjūvių“ – Rusijos metodai kelia didelį stresą daliniams, kuriuose trūksta personalo.
Nedideli Rusijos „mėsos išpuoliai“ visada kėlė problemų Ukrainai, tačiau dabar jie ypač apsunkina padėtį dėl darbo jėgos trūkumo.
Siekdamas išspręsti šią problemą, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sumažino minimalų mobilizacijos amžių nuo 27 iki 25 metų.
Tačiau, JAV prezidento Joe Bideno administracija siekia, kad Kyjivas dar sumažintų minimalų šaukimo amžių, tačiau kol kas Ukraina šiam žingsniui priešinasi.
Tačiau personalo problemos nėra būdingos tik Ukrainai – su jomis taip pat susiduria ir Rusija.
Nors šios problemos nėra tokios aktualios kaip Ukrainoje, Maskva patiria didelių nuostolių mūšio lauke, todėl kyla klausimų dėl gebėjimo aprūpinti dalinius ateityje.
Žmonių bangos taktika pasirodė esanti labai brangi. Karo studijų instituto ekspertai pažymi, kad Rusijos įsipareigojimas palaikyti didelį aktyvumą fronte kelia didžiulę įtampą jos žmogiškiesiems ištekliams.
„Mažai tikėtina, kad ribotas darbo jėgos fondas vidutinės trukmės laikotarpiu atlaikys tokio lygio nuostolius“, – teigiama atnaujintoje karo ataskaitoje.
Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos duomenimis, lapkričio mėnesį Rusija patyrė didžiausius nuostolius per visą karą – vidutiniškai daugiau kaip 1 500 karių per dieną.
Iš viso per mėnesį Rusija prarado apie 46 tukst. kariškių. Lapkritis buvo brangiausias mėnuo rusams ir penktasis iš eilės, kai jos nuostoliai didėjo.
„Didelis aukų skaičius tikriausiai atspindi Rusijos operacijų intensyvumą“, – sakė JK gynybos ministerija ir pridūrė, kad Maskva tikriausiai ir toliau kasdien praras daugiau kaip 1 tūkst. karių.
Rusija taiko sovietinę taktiką, pagal kurią bet koks laimėjimas pateisina net ir didelius nuostolius.
Kariai metami banga po bangos, atimant iš Ukrainos dalinių galimybę pailsėti. Tokia taktika buvo stebima mūšiuose dėl Bachmuto, Avdijivkos, Pokrovsko ir kitų miestų.
Kremlius pademonstravo pasiryžimą prisiimti šiuos nuostolius ilgoje kampanijoje – taip Rusija išnaudoja savo kiekybinę persvarą. Kita vertus, Ukraina turi mažiau išteklių tokiai kovai.
D. Massicot pabrėžė, kad Rusija vis dar daro didžiulį spaudimą Ukrainos kariams, nepaisant didelių nuostolių:
„Nuostoliai nelemia šios taktikos naudojimo pabaigos“, – apibendrino jis.
Rusija tęsia puolimą keliose fronto linijose, įskaitant Pokrovską, svarbų logistikos ir geležinkelių mazgą, ir bando išstumti Ukrainos pajėgas iš Kursko srities.
Pastarosiomis savaitėmis į Kursko sritį buvo dislokuoti tūkstančiai Šiaurės Korėjos karių, kurie padeda Rusijos pajėgoms.
Amerikiečių ir ukrainiečių pareigūnai patvirtino Šiaurės Korėjos dalinių įsitraukimą į karą. Tačiau ir jie patiria nuostolių, nes neturi tokio masto karybos patirties.