Ministro pirmininko Benjamino Netanyahu plane numatyta, kad šio regiono gyventojų skaičius turėtų išaugti dvigubai, pranešė premjero kanceliarija.
Šiuo metu akmeningoje plynaukštėje gyvena daugiau nei 50 000 žmonių – kiek daugiau nei pusė jų yra Izraelio žydai, likę – driuzų ir alavitų religinių mažumų atstovai.
Toks planas parengtas atsižvelgiant į „naująjį frontą“ su Sirija, teigiama pranešime.
Po to, kai buvo nuverstas Basharo al-Assado režimas, Izraelis dislokavo karių kontingentą buferinėje zonoje prie sienos su Sirija.
Šią zoną pagal 1974 m. abejų šalių sudarytą paliaubų susitarimą prižiūri JT.
„Stiprinti Golaną – reiškia stiprinti Izraelį, o tai šiuo metu yra itin svarbu“, – pasakė B.Netanyahu.
Ši zona bus „saugoma, puoselėjama ir kolonizuojama“, – pridūrė jis.
Izraelio premjeras taip pat pareiškė, kad Izraelis nėra suinteresuotas konfrontacija su Sirija, nors prieš keletą dienų jis pasiuntė karius į JT patruliuojamą abejų šalių pajėgas skiriančią buferinę zoną Gonalo Aukštumose.
„Mes nesame suinteresuoti konfrontacija su Sirija. Izraelio politiką Sirijos atžvilgiu lems realios padėties vietoje eiga“, – vaizdo pranešime, kuris buvo transliuotas praėjus savaitei po to, kai islamistų vedami sukilėliai nuvertė Sirijos prezidentas Basharą al-Assadą, kalbėjo B.Netanyahu.
Golano Aukštumas Izraelis užėmė 1967 m., o 1981 m. jos buvo aneksuotos. Pagal tarptautinę teisę ši sritis yra laikoma Izraelio okupuota Sirijos teritorija.
Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo pirmosios kadencijos metu 2019 m. oficialiai pripažino Golano Aukštumas esant Izraelio teritorija, tokiu būdu radikaliai pakeisdamas JAV užsienio politikos kursą.