„Baltijos jūroje stebimas padidėjęs rusų karinio laivyno ir civilinių laivų buvimas“, – ketvirtadienį sakė ministras Vokietijos radijui. Čia vis kartojasi incidentai, „kurie kyla, kai paleidžiami įspėjamieji šūviai į orą, įspėjamieji šūviai į vandenį“, kalbėjo B. Pistoriusas ir pridūrė: „Tai mums pažįstama iš Šaltojo karo laikų“.
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock trečiadienį Briuselyje, kur vyko NATO ministrų susitikimas, paminėjo incidentą, kai Rusijos laivo įgula Baltijos jūroje paleido signalinę raketą į Vokietijos karinį sraigtasparnį, kuris atliko žvalgybinę misiją. Tačiau ji nepateikė jokios išsamesnės informacijos.
B. Pistoriusas ketvirtadienį radijui taip pat nenorėjo detalizuoti incidento. Apie tokius dalykus esą nėra kalbama viešai. Tačiau ministras pabrėžė, kad apskritai Rusijos buvimas Baltijos jūroje „smarkiai didėja“.
„Matome, kad Baltijos jūra turi strateginę reikšmę daugeliui – įskaitant Rusiją ir Kiniją, taip pat kalbant apie sankcijų apėjimą, – teigė jis. – Patiriame hibridinį karą, kyla grėsmė infrastruktūrai.“
Rusijos karinis laivynas bando „siųsti signalus“, sakė ministras. Vokietija ir NATO sąjungininkės esą į tai atsako savo buvimu Baltijos jūroje, tačiau nori išvengti eskalacijos. „Mūsų ir sąjungininkių karinis laivynas elgiasi labai apdairiai ir įžvalgiai“, – kalbėjo jis. Svarbu, „kad su sąjungininkais esame Baltijos jūroje“.