Savo oficialaus vizito Pchenjane metu A. Belousovas susitiks su keletu „karinių ir karinių–politinių pareigūnų“, teigiama pranešime.
Pchenjane Rusijos gynybos vadą pasitiko jo kolega iš Šiaurės Korėjos No Kwang Cholas, nurodoma žiniasklaidos pranešime.
Nuo karo Ukrainoje pradžios Rusija ir Šiaurės Korėja sustiprino savo santykius karinėje srityje.
Birželį šalys pasirašė strateginės partnerystės sutartį, kuria įsipareigojo antpuolio atveju viena kitai teikti karinę pagalbą bei bendradarbiauti, kad pasipriešintų Vakarų įvestoms sankcijoms.
Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja kaltina branduolinių ginklų turinčią Šiaurės Korėją pasiuntus daugiau nei 10 tūkst. karių, kad padėtų Rusijai kariauti su Ukraina, o ekspertai teigia, kad šalies vadovas Kim Jong Unas tikisi, jog už tai gaus pažangių technologijų, o jo kariai įgis patirties mūšio lauke.
JT yra įvedusios sankcijų ir Šiaurės Korėjai, ir Rusijai: pirmajai – dėl jos vykdomos branduolinių ginklų programos, antrajai – dėl karo Ukrainoje.
Jungtinės Valstijos perspėjo Jungtines Tautas (JT) apie Šiaurės Korėjos ketinimus perduoti Rusijai daugiau balistinių raketų, be jau pristatytų daugiau nei šimto ir Rusijos jau panaudotų puolant Ukrainos miestus.
Apie tai trečiadienį JT Saugumo Taryboje kalbėjo JAV misijos JT vadovo pavaduotojas Robertas Woodas.
Šiaurės Korėja „rengiasi perduoti dar daugiau balistinių raketų“, sakė jis. Anksčiau Pchenjanas neteisėtai perdavė Rusijai daugiau nei 18 tūkst. konteinerių amunicijos ir susijusių medžiagų bei daugiau nei 100 balistinių raketų. „Visa tai buvo panaudota smogiant apgyvendintoms vietovėms, tokioms kaip Kyjivas ir Zaporižia“, – sakė R. Woodas.
Pasak jo, Amerika turi informacijos, kad į konflikto zoną permetamas didelis kiekis Šiaurės Korėjoje gaminamų 170 mm savaeigių artilerijos ir 240 mm ilgojo nuotolio daugkartinio raketų paleidimo įrenginių.
Mainais Rusija perdavė Šiaurės Korėjai savo oro gynybos sistemų. Be to, Pchenjanas gauna ir kitų atsargų, pavyzdžiui, degalų, dvejopos paskirties technologijų ir įrangos.
JAV atstovas pabrėžė, kad Kinija turi įtakos režimui Pchenjane, tad turėtų „skubiai pasinaudoti šia įtaka, kad užkirstų kelią tolesniam konflikto eskalavimui“.
Jis taip pat pabrėžė, kad Maskva ir toliau ignoruoja savo, kaip nuolatinės Saugumo Tarybos narės, pareigas bei įsipareigojimus, o tai pakerta tarptautinę taiką ir saugumą.