Nuo tada, kai 2023 m. spalį Gazoje kilo karas, Turkija atvirai kritikuodavo Izraelio valdžią ir reikalavo Izraelio atlyginti Libanui padarytą žalą.
Jos užsienio reikalų ministerija pasveikino susitarimą nutraukti tūkstančius žmonių Libane pražudžiusius karo veiksmus ir pasakė, kad tikisi, jog paliaubos „bus ilgalaikės“.
Tarptautinė bendruomenė privalo „daryti spaudimą Izraeliui, kad šis laikytųsi visų paliaubų sąlygų bei atlygintų jo padarytą žalą“, – pridūrė šalies vyriausybė.
Ministerija taip pat primygtinai teigė, kad, „siekiant taikos ir stabilumo regione, Gazoje būtina kuo greičiau paskelbti ilgalaikes ir visapusiškas paliaubas, o Izraelis privalo atsisakyti savo agresyvios politikos“.
Metus trukęs apsišaudymas per sieną, „Hezbollah“ tokiu būdu demonstruojant paramą savo sąjungininkei Palestinos grupuotei „Hamas“, kurios praėjusiais metais Izraelyje įvykdytas išpuolis išprovokavo visa niokojantį Gazos karą, galiausiai virto karu Libane.
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pasakė, kad Turkija yra viena iš šalių, „kartu su Egiptu, Kataru ir kitomis šalimis“ mėginančių padėti susitarti dėl paliaubų Gazoje ir „Hamas“ laikomų įkaitų paleidimo.
Palestinos islamistų grupuotė trečiadienį paskelbė, kad yra „pasiruošusi tartis dėl paliaubų bei sudaryti rimtą susitarimą dėl belaisvių mainų“ su Izraeliu, pridurdama, kad apie tai „informavo tarpininkus iš Egipto, Kataro ir Turkijos“.
Ilgamečius santykius su „Hamas“ palaikanti Ankara šio pareiškimo nekomentavo.