Karo studijų instituto (ISW) duomenimis, lapkričio 19–20 d. Ukrainos smūgių Rusijai serija rodo, kad gynybos pajėgos naudoja sąjungininkų suteiktus ginklus, kad parengtų sudėtingesnius ir veiksmingesnius smūgių paketus.
„Per atakas Ukrainos ginkluotosios pajėgos visų pirma naudojo tolimojo nuotolio atakos dronus ir raketas „Storm Shadow“ ir smogė įvairiems kariniams taikiniams Rusijos užnugaryje“, – teigė analitikai.
Jis pridūrė, kad Ukraina jau įrodė, jog bepiločiai orlaiviai yra veiksmingi, nes jais galima smogti įvairiems kariniams taikiniams Rusijos užnugaryje, įskaitant oro bazes, vadavietes ir artilerijos sandėlius.
„Ukrainos arsenale jau yra oro ir jūrų bepiločių orlaivių, taip pat Vakarų tiekiamų lėktuvų F-16, sistemų HIMARS ir balistinių raketų ATACMS. Tačiau pastarųjų sistemų naudojimo sąlygos yra gana ribotos, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos gautų kuo didesnę naudą iš jų naudojimo“, – teigiama ekspertų ataskaitoje.
Karo tyrimų institutas pažymėjo, kad Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms reikia tolesnės sąjungininkų karinės pagalbos, taip pat vietinių inovacijų ir gamybos, kad jos ir toliau galėtų sėkmingai smogti į Rusijos užnugarį bei suduoti smūgius mūšio lauke nuo taktinio iki operatyvinio lygmens.
Rusijos pajėgos, priešingai, eksperimentuoja ir diversifikuoja savo smūgių paketus, kad padarytų kuo didesnę žalą Ukrainos ypatingos svarbos infrastruktūrai, dažnai smogdamos Irano tiekiamais arba Rusijos gaminamais bepiločiais lėktuvais „Shahed“ ir jų atmainomis.
Okupantai taip pat atakuoja ir Šiaurės Korėjos tiekiamomis bei šalies viduje gaminamomis balistinėmis ir sparnuotosiomis raketomis, hipergarsinėmis raketomis ir aviacinėmis bombomis.
Parengta pagal „Unian“ inf.