„Vadinamųjų „Ukrainos ir Rusijos“ derybų tikrai nėra. Štai, kas iš tiesų vyksta: esame surengę teminių konferencijų. Pirmoji konferencija buvo skirta energetiniam saugumui, jį vyko internetu, ją surengti padėjo Kataras. Šios konferencijos metu suderinomie su šiuo Taikos formulės punktu susijusius principus. Dalyvavo daugybė šalių“, – paaiškino A. Jermakas.
Paklaustas, ar šiose konferencijos dalyvavo kokia nors rusų delegacija, A. Jermakas pabrėžė: „Ne, ne, Rusija nė vienoje iš šių teminių konferencijų nedalyvavo.“
„Dalyvavo daugybė šalių iš skirtingų žemynų. Pasibaigus konferencijoms ir nustačius principus, mes atkreipėme dėmesį, kad, pavyzdžiui, jei Kataras ar kuri kita šalis norėtų šiuos principus įgyvendinti pagal su Ukraina ir atskirai su Rusijos Federacija sudarytus susitarimus, ji galėtų taip ir padaryti.
Tą patį galima pasakyti ir apie maisto saugumą. Turkija yra padėjusi metams užtikrinti grūdų koridorių, sudarydama atskiras trišales sutartis su Jungtinėmis Tautomis ir Ukraina bei Jungtinėmis Tautomis ir Rusija.
Mes aiškiai pasakėme: jei esate pasirengę, galite tęsti darbą. Mums svarbu tai, kad konferencija įvyko ir buvo suderinti principai. Jei kas nors mano, kad yra pasirengęs šiame kontekste įgyvendinti tai, kas buvo pasiekta konferencijos metu, gali tai padaryti. Mūsų žiniomis, kol kas jokių susitarimų sudaryta nebuvo. Jei tokie susitarimai būtų sudaryti, Ukraina yra pasirengusi juos apsvarstyti, kadangi tai visiškai atitinka Ukrainos Taikos formulėje išdėstytus principus.
Atrodo, kad visos šios kalbos galimai yra reakcija į temines konferencijas, bet tikrai galiu pasakyti, kad Ukraina jokių derybų su Rusija neveda“, – pabrėžė A. Jermakas.
Žurnalisto paklaustas, ar Ukrainos partneriai pareikalavo, kad šalis vengtų pulti tam tikrus objektus Rusijoje, kanceliarijos vadovas atsakė: „Niekas iš mūsų nieko nereikalavo. Tačiau mums yra žinoma, kad šalys pritartų sutartims, pavyzdžiui, dėl energijos saugumo, kurias sudaryti padėtų Kataras ar kita šalis. Žinau šalių, kurios tam pritartų.“
A. Jermakas paaiškino, kad šalys tam pritartų „visų pirma ne todėl, kad joms svarbu, kas vyksta Rusijoje, bet suprasdamos, jog mums taip pat rūpi, kad mūsų energetikos sistema nebūtų nuolat puldinėjama“.
Pirmiau keletas žiniasklaidos kanalų pranešė, kad Ukraina neva derasi su Rusija dėl abipusio išpuolių prieš energetikos infrastruktūros objektus nutraukimo.