Numatyta, kad mainais į „Hamas“ rankose esančių įkaitų išlaisvinimą bus paleista šimtai palestiniečių kalinių, kalbėjo pareigūnas. Už kiekvieną įkaitą esą būtų paleistas tam tikras palestiniečių kalinių skaičius. Tarp jų yra „reikšmingų“ kalinių, nuteistų kalėti iki gyvos galvos. Atstovas pabrėžė, jog tai, kad prieš kelias dienas buvo nužudyti šeši įkaitai, smarkiai apsunkino derybas. „Tai siaubinga ir tragiška“, – sakė pareigūnas.
Jo duomenimis, pirmajame etape būtų paleistos visos moterys, visi sužeistieji ir visi vyresni nei 50 metų amžiaus vyrai. Taip pat numatyta leisti sužeistiems „Hamas“ kovotojams saugiai išvykti iš Gazos Ruožo.
Iš viso per spalio 7 d. „Hamas“ ataką Izraelyje buvo nužudyta daugiau kaip 1 200 žmonių, o apie 250 paimti įkaitais ir išvežti į palestiniečių teritoriją. Izraelio skaičiavimu, „Hamas“ rankose dar yra 101 žmogus. Kiek jų yra gyvi, neaišku.
Daug mėnesių vyksta netiesioginės derybos tarp Izraelio ir „Hamas“ dėl paliaubų ir įkaitų paleidimo, kurioms be JAV dar tarpininkauja ir Kataras bei Egiptas.
Po šešių įkaitų nužudymo savaitgalį Izraelio ministras pirmininkas Benyaminas Netanyahu patiria dar didesnį spaudimą pasiekti susitarimą su „Hamas“. Tačiau jis nenori nukrypti nuo strateginių savo vyriausybės interesų ir reikalauja vadinamojo Filadelfijos koridoriaus kontrolės. Tai maždaug 14 km ilgio atkarpa pasienyje tarp Gazos Ruožo ir Egipto. Ir „Hamas“, ir Egiptas reikalauja, kad Izraelis išvestų savo dalinius.
JAV pareigūnas pabrėžė, kad susitarime Filadelfijos koridorius nėra aiškiai paminėtas. Tačiau jame numatytas Izraelio pajėgų pasitraukimas iš visų tankiai gyvenamų teritorijų Gazos Ruože. Kilus ginčui dėl to, ar tai apima ir Filadelfijos koridorių, Izraelis praėjusiomis savaitėmis pateikė pasiūlymą, kuriuo remiantis, jis smarkiai sumažintų savo karių buvimą koridoriuje. Visiškas Izraelio pajėgų išvedimas numatytas tik antrajame etape.