Plane numatoma karinę pagalbą Ukrainai teikti tik tada, jeigu Kyjivas pradės taikos derybas su Maskva.
Tuo pat metu Jungtinės Valstijos perspės Maskvą, kad, atsisakius derėtis, Vašingtonas padidins Kyjivui teikiamos pagalbos apimtis, pranešė vienas iš D. Trumpo patarėjų nacionalinio saugumo klausimais atsargos generolas leitenantas Keithas Kelloggas.
Pagal D. Trumpo nacionalinio saugumo tarybos štabe 2017–2021 m. kadencijos metu tarnavusių K. Kelloggo ir Fredo Fleitzo parengtą planą, taikos derybų metu visoje esamoje fronto linijoje būtų paskelbtos paliaubos.
Patarėjai savo strategiją pristatė D. Trumpui, kuris ją priėmė palankiai, teigė F. Fleitzas.
„Nesakau, kad jis jai pritarė ar pritarė kiekvienam jos žodžiui, bet mes likome patenkinti jo reakcija“, – kalbėjo jis.
Tačiau D. Trumpo atstovas Stevenas Cheungas atkreipė dėmesį, kad oficialiais turėtų būti laikomi tik paties D. Trumpo ar įgaliotųjų jo rinkimų biuro narių pareiškimai.
K. Kelloggo ir F. Fleitzo parengta strategija yra nuodugniausias D. Trumpo komandos ligi šiol sudarytas planas. Pats D. Trumpas yra sakęs, kad jei lapkričio 5 d. įvyksiančiuose rinkimuose nugalės prezidentą Joe Bideną, karą galės užbaigti labai greitai.
Tačiau toks pasiūlymas reikštų kardinalų JAV pozicijos karo atžvilgiu pokytį ir jam greičiausiai prieštarautų sąjungininkės Europoje bei pačios Respublikonų partijos nariai.
Pranešama, kad buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, jog jo oponentui Joe Bidenui apskritai nereikėjo siūlyti Ukrainai tapti NATO nare.