Informacijos apie galimą reakciją iš Omano kol kas nėra. Taip pat nežinoma, su kokia dar šalimi „Hamas“ vadovybė susisiekė be Omano. Jei politinė „Hamas“ vadovybė paliktų Katarą, tai gali neigiamai paveikti sudėtingas derybas dėl vis dar Gazos Ruože laikomų dešimčių izraeliečių įkaitų paleidimo, rašoma straipsnyje. Izraeliui ir JAV, be to, tada gali būti sunkiai perduoti žinutes „Hamas“.
Praėjusiomis savaitėmis tarpininkai iš Kataro ir Egipto derybose darė spaudimą „Hamas“ atstovams, rašo laikraštis. „Hamas“ vadovybei, kuri jau nuo 2012 m. gyvena Kataro sostinėje Dohoje, esą pagrasinta išsiuntimu. Šią savaitę Kataras, be to, paskelbė, kad persvarstys savo, kaip tarpininko tarp Izraelio vyriausybės ir islamistinio „Hamas“ judėjimo, vaidmenį. Kataro vaidmeniu tam tikru mastu piktnaudžiaujama politiniams tikslams, trečiadienį sakė ministras pirmininkas Mohammedas bin Abdulrahmanas Al Thanis. Ką jis konkrečiai turėjo omenyje, nedetalizavo.
Izraelis ir „Hamas“ daug mėnesių netiesiogiai derasi dėl paliaubų ir įkaitų paleidimo. Pokalbiuose tarpininkauja Kataras, JAV ir Egiptas. Tačiau persilaužimo šiuo metu nematyti.