Visų pirma, Ukrainos gynėjams reikia artilerijos sviedinių. Pažymima, kad per pirmuosius 18 Rusijos visaverčio karo prieš Ukrainą mėnesių JAV buvo pagrindinė artilerijos šaudmenų tiekėja Ukrainos daliniams.
„Iš viso amerikiečiai padovanojo apie du milijonus sviedinių. Pusė jų atkeliavo tiesiai iš amerikiečių atsargų. Kitą pusę Amerika tyliai nupirko iš Pietų Korėjos. Šie šoviniai kartu su papildoma amunicija iš kitų šaltinių leido ukrainiečių ginklams didžiąją dalį pirmųjų 1,5 karo metų per dieną iššaudyti apie 10 000 šovinių. To pakako, kad gynėjai prilygtų rusų sistemų apšaudymui, kai okupantai per pirmąsias kelias karo savaites sudegino didžiąją dalį savo šaudmenų atsargų“, – rašoma straipsnyje.
Tačiau Respublikonų partijai užblokavus naujo finansavimo patvirtinimą ir dar labiau sumažinus šaudmenų kiekį, kurį Jungtinės Valstijos tiekė Ukrainai iki praėjusių metų pabaigos, ukrainiečiams tiekiamų šovinių kiekis sumažėjo dviem trečdaliais. Pažymima, kad dabar JAV stato šovinių gamybos gamyklą – ji statoma Teksase šalia jau esamos gamyklos kitoje valstijoje. Taigi JAV netrukus galės pagaminti apie 70 000 sviedinių per mėnesį, t. y. šešis kartus daugiau nei 2022 m.
„Nėra jokios priežasties, dėl kurios didžioji dalis amunicijos negalėtų patekti į Ukrainą, jei yra lėšų sumokėti už kiekvieną 5 000 JAV dolerių vertės šovinį. Kartu su Europos Sąjungos šaudmenimis, taip pat atskira Čekijos iniciatyva, skubus JAV šaudmenų tiekimas galėtų suteikti Ukrainai ilgalaikį artilerijos pranašumą pirmą kartą per plataus masto karą“, – aiškinama straipsnyje.
„Patriot“ sistemų poreikis
Antrasis didžiausias Ukrainos poreikis – „Patriot“ oro gynybos sistemos ir jų raketos. Jas gynėjai naudojo per dvi savaites numušdama 13 Rusijos lėktuvų.
„Idealiu atveju Ukraina turėtų įrengti 1 mlrd. dolerių vertės „Patriot“ baterijas kiekviename iš pusšimčio didžiųjų miestų ir skirti po vieną rytiniam ir pietiniam frontui. Šios sistemos turėtų turėti galimybę šaudyti maksimaliu greičiu, o tai reiškia, kad joms reikėtų nuolat tiekti raketas, kurių kiekviena kainuotų apie 3 mln. dolerių.
Padvigubinus ar patrigubinus „Patriot“ skaičių, ukrainiečiai galėtų susigrąžinti fronto linijos kontrolę ore, taip pat pakeisti nerimą keliančią tendenciją, kad Rusijos raketų smūgiai Ukrainos miestams tampa vis didesni ir kruvinesni“, – rašo „The Telegraph“.
Šarvuočiai
Kita ginklų rūšis, kurios reikia Ukrainai, yra šarvuočiai. Leidinys pažymėjo, kad Ukrainos 47-oji mechanizuotoji brigada yra pagrindinė JAV pagamintų šarvuočių, ypač tankų „M-1 Abrams“ ir kovos mašinų „M-2 Bradley“, operatorė, todėl tiekdama naują įrangą JAV galėtų „išgelbėti vieną geriausių Ukrainos brigadų“.
„Bradley“ ir „Abrams“ yra vienos geriausių šarvuotų transporto priemonių pasaulyje. Kontratakose prieš rusų šturmo grupes į vakarus nuo Avdijivkos M-1 ir M-2 buvo naudojami siekiant sulėtinti rusų žiemos puolimą. Tai sumažino Ukrainos teritorinius nuostolius, kai sumažėjo artilerijos šaudmenų atsargos.
„Tačiau amerikiečiai spėjo atsiųsti tik 31 M-1 ir apie 200 M-2, kol respublikonai nutraukė pagalbą. Keturi M-1 ir daugiau kaip 30 M-2 buvo sunaikinti, dar kiti – apgadinti. 47-ajai brigadai baigiasi įranga. JAV kariuomenė saugo tūkstančius senesnių M-1 ir M-2. Prieš išsiunčiant juos į Ukrainą, juos reikės kapitališkai suremontuoti, tačiau už darbus ir pagreitintą pristatymą pakaks milijardo dolerių“, – rašoma tekste.