Tuo metu dėl užsitęsusio karo ėmė sparčiai mažėti finansinė kraštiečių bei užsieniečių parama organizacijai. Vyriškis sumąstė: nebeįstengdami kariams nupirkti mašinų bei skraidyklių šiuos gali pradžiuginti nors picomis.
Po to iškabino vienoje picerijoje bei internete išplatino tokį raginimą – „pirkdamas picą antrą vos už 3 eurus gali padovanoti kariui fronte“. Tuo pačiu pirkėjams buvo leista ant picos pakuotės užrašyti savo vardą ir palinkėjimą kovotojams.
Pasiūlymas charkoviečiams patiko, ir „24.02“ savanoriai picas ėmė gabenti kovotojams į apkasus. Po kiek laiko buvo pasiūlyta dovanoti ir grikių košę su spirgais, vytintos mėsos, džiovintų vaisių pakuotę ir buteliuką nuo peršalimo saugojančios imbiro, medaus ir citrinos arbatos.
Organizacijos įkūrėjai už asmeninius bei suaukotus pinigus kariams nupirko aštuoniolika mašinų, keliasdešimt skraidyklių, naktinių matymo priemonių, daugybę vaistinėlių. Be to, užsakė pagaminti ir į frontą nuvežė virš šimto metalinių pečiukų bei daugybę metalinių sutvirtinimų apkasams.
J.Rudenko prieš karą septynerius metus gyveno užsienyje, daugiausia JAV, kur iš pradžių dirbo fitneso treneriu, o vėliau menedžeriu laivuose bei meno galerijose. Karas vaikiną užklupo grįžus į tėvynę atostogoms.
Jurijus nesigaili, jog nepaklausė siūlymo „susiveikti“ pažymą, kad sunkiai serga ir gali išvykti iš šalies, o pasiliko padėti kraštiečiams ir su draugu, kelių populiarių kaljano kavinių „Mundstuck“ savininku įkūrė savanorių organizacija „24.02“.
Kadangi Charkove karo pradžioje trūko maisto, ši organizacija ėmė produktus vežtis iš kitų miestų ir savo virtuvėje pagamintą valgį vežė kariams, į ligonines, į metro ten pasislėpuiems žmonėms. Per dieną karo pradžioje pagamindavo ir išdalindavo net 7000 porcijų pietų.
Dabar padėtis Charkove stabilizavosi, todėl nemokamu maistu miestiečių nebevaišina, tačiau jį ir toliau veža kariams. Tie lietuviai, kurie norėtų padovanoti picą fronte kovojančiam Ukrainos kariui turi paprasčiausiai pervesti tris eurus į „24.02.“ sąskaitą. Pervedus 10 eurų kariui bus nuvežtas visas maisto rinkinys – papildomai grikių košė su spirgais, vytintos mėsos bei vaisių pakuotės ir imbiro arbatos buteliukas.
Pinigus pervesti galima į organizacijos „24.02“ tinklapyje nurodytą sąskaitą, kuri yra paviešinta ir šio rašinio autoriaus E.Butrimo paskyroje „Facebooke“. Pastarojoje yra viešinamos ir picų dovanotojų pavardės.
Per pirmą savaitę lietuviai jau suaukojo beveik tūkstantį eurų ir fronto kariams nusiuntė 200 picų.