Tai interviu portalui „rbc.ua“ pareiškė Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu.
„Žinoma, įvairios šalys skirtingai vertina tam tikrus niuansus šiame kontekste. Bet Rusija šio karo metu jau paskelbė tokių grasinimų panaudoti branduolinį ginklą, kokių sau neleisdavo net Leonidas Brežnevas“, - sakė jis.
Anot U. Reinsalu, Kremliuje manoma, kad „tokia psichologinė operacija yra vienintelis jų poveikio Vakarų šalių vyriausybėms svertas“.
„Šaltojo karo laikais mūsų karta, mūsų tėvai ir seneliai, Vakarų visuomenė žinojo, kad negalima pasiduoti branduoliniam terorui. Manau, kad tai turi tapti mūsų šiandieninės branduolinės koncepcijos pagrindu. Nes jei jūs pripažįstate, kad branduolinė grėsmė gali tapti dingstimi kažko atsisakyti, tai jūs jau netenkate psichologinio pagrindo po kojomis“, - pridūrė ministras.
Portalas primena, jog neseniai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė dislokuosiąs branduolinį ginklą Baltarusijoje.
Tarptautinė bendruomenė turi sukurti tribunolą, kuris nuteistų Rusijos vadovybę dėl Ukrainoje padarytų nusikaltimų. Tai padėtų išvengti dar vieno karo ateityje, pareiškė Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu.
Jo nuomone, tarptautinis tribunolas Rusijos lyderiams teisti reikalingas ne tik ukrainiečiams, bet ir patiems rusams.
Pasak U. Reinsalu, po Antrojo pasaulinio karo denacifikacija, taip pat aiškus teisinis to, kas įvyko, įvertinimas buvo psichologinis būdas atkurti Vokietijos visuomenės reputaciją. Ministras įsitikinęs, jog kaip tik toks procesas ateityje būtinas ir rusams, kad jie suprastų, kas atsakingas už žiaurumus Ukrainoje.
„Turėjome Niurnbergą, bet nebuvo jokio tarptautinio teisinio komunizmo nusikaltimų įvertinimo. Jei tai būtų įvykę, tai negaliu įsivaizduoti, kad aukščiausiu Rusijos valdovu taptų KGB pulkininkas. Jei nesimokysite iš istorijos, tai istorija grįš pas jus, kas ir atsitiko“, – sakė ministras.
Kaip jau buvo pranešta, kovo 17 d. Tarptautinis Baudžiamasis Teismas išdavė Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir vaikų teisių kontrolierės Marijos Lvovos-Belovos arešto orderius. Jie įtariami karo nusikaltimais – neteisėtu vaikų deportavimu iš okupuotos Ukrainos teritorijos.
Prie tarptautinės koalicijos dėl Specialiojo tribunolo Rusijai sudarymo jau prisijungė 32 šalys.