Ginkluotosios pajėgos plėtos mainus ir bendradarbiavimą „visais lygiais ir įvairiose srityse“, teigiama toliau pareiškime, kurį paskelbė Kinijos valstybinė televizija.
Kinija ir Iranas kartu su Rusija praėjusių metų sausį jau surengė bendras karinio laivyno pratybas Indijos vandenyne. Iranas 2021 metais prisijungė ir prie Kinijos bei Rusijos vadovaujamos Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos (SCO). E. Raisis, kuris nuo savo kadencijos pradžios pirmą kartą atvyko į Kiniją, dėl konfrontacijos su Vakarais nori plėsti santykius tiek su Rusija, tiek su Kinija.
Irano prezidentas prieš savo vizitą reiškė nusivylimą dėl per lėtos pažangos santykiuose su Kinija. Abi šalys praėjusiais metais pasirašė 25 metų bendradarbiavimo susitarimą. Antroji pagal dydį pasaulio ekonomika yra svarbiausia Irano naftos pirkėja, taip pat didžiausia Irano prekybos partnerė. Šalių prekybos apimtys siekia daugiau kaip 25 mlrd. eurų.
Politinė vadovybė Teherane nuo antivyriausybinių protestų pradžios rugsėjį patiria spaudimą savo šalyje. Dėl smurtinių saugumo pajėgų veiksmų prieš demonstrantus ir ginklų tiekimo Rusijai ES ir JAV įvedė Teheranui naujas griežtas sankcijas.
Bendrame pareiškime Kinija ir Iranas taip pat pasisakė prieš „kišimąsi į vidaus reikalus“, „politines manipuliacijas, prisidengiant žmogaus teisėmis ir demokratija“ bei „neramumų kurstymą“. Kinijos prezidentas Xi Jinpingas priėmė kvietimą apsilankyti Irane.