Atominis lėktuvnešis ir jo kovos grupės laivai atplaukė į pietinį Pusano uostamiestį.
Gegužę dirbti pradėjęs Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas žadėjo intensyvinti bendras karines pratybas su amerikiečiais, nepasiteisinus jo pirmtako diplomatijai su Šiaurės Korėja.
„Lėktuvnešio „USS Ronald Reagan“ dislokavimas Pusane parodo Pietų Korėjos ir JAV aljanso tvirtumą“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas Pietų Korėjos Gynybos ministerijos pareigūnas.
Šiuo dislokavimu siekiama „sulaikyti Šiaurės Korėjos branduolines ir raketų grėsmes“, pridūrė pareigūnas.
Pchenjanas šiemet įvykdė rekordinę ginklų bandymų virtinę ir anksčiau šį mėnesį peržiūrėjo savo įstatymus dėl branduolinių pajėgumų, įtvirtindamas „pirmo smūgio“ doktriną ir pažadėdamas niekada neatsisakyti branduolinių ginklų.
JAV karinis jūrų laivynas nurodė, kad lėktuvnešį „USS Ronald Reagan“, kuris pavadintas buvusio JAV prezidento Ronaldo Reigano garbei, į Pietų Korėją atlydėjo du jo kovos grupės laivai – kreiseris „USS Chancellorsville“ ir eskadrinis minininkas „USS Barry“.
Jie dalyvaus šį mėnesį prie rytinių Pietų Korėjos krantų vyksiančiose bendrose pratybose, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“. Pranešime nurodoma, kad pratybose taip pat turėtų dalyvauti atominis povandeninis laivas „USS Annapolis“.
JAV lėktuvnešis į Pietų Korėją atplaukė korėjiečių ir amerikiečių pareigūnams pastaruosius mėnesius skelbiant perspėjimus, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas rengiasi įvykdyti dar vieną branduolinį bandymą – septintą nuo 2006 metų.
Praėjusį mėnesį JAV ir Pietų Korėja surengė didžiausias nuo 2018-ųjų bendras karines pratybas. Prieš tai didelės pratybos nevyko dėl COVID-19 pandemijos ir diplomatinių bandymų užmegzti ryšį su Pchenjanu.