Palydovinėse nuotraukose matyti daugiau nei 10 slaptų raketų bazių. Tai dar vienas ženklas, kad Pchenjanas ir toliau vykdo savo balistinių branduolinių raketų programą, o susitarimas su JAV jiems nerūpi.
CNN skelbia, kad apie slaptas karines bazes amerikiečių žvalgybos tarnybos žinojo jau seniai, tačiau prezidentas Donaldas Trumpas niekada nepripažino jų egzistavimo fakto.
Jis tvirtina, kad Šiaurės Korėja po jo susitikimo su Kim Jong-unu Singapūre nebekelia branduolinės grėsmės.
Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) atsisakė komentuoti nuotraukas, tačiau keli JAV pareigūnai teigė, kad faktas, jog Šiaurės Korėja turi slaptas karines bazes, kuriose galimai vykdo bandymus, verčia sunerimti.
Tose bazėse Šiaurės Korėjos kariškiai gali toliau nevaržomi tobulinti raketas ir plėtoti šalies branduolinę programą.
Palydovinėse nuotraukose matyti 13 slaptų bazių egzistavimas, tačiau ekspertai tvirtina, kad jų gali būti per 20.
JAV Strateginių ir tarptautinių studijų centras tvirtina, kad apie tokių bazių egzistavimą Šiaurės Korėja turėjo pranešti jau birželio mėnesį, kada Kim Jong-unas susitiko su D. Trumpu.
„Šios bazės gali būti naudojamos visų rūšių balistinėms raketoms tobulinti, tiek trumpo nuotolio, tiek tolimojo. Apie jas turėjo būti pranešta kalbant apie branduolinį šalies nusiginklavimą“, – rašoma JAV Strategininių ir tarptautinių studijų centro ataskaitoje.
JAV žvalgybininkai jau ilgą laiką teigė, kad Šiaurės Korėja savo ginklų pajėgumus gali slėpti kalnuose iškastuose bunkeriuose, tačiau tai nepakeitė valdžios atstovų pozicijos.
Po palydovinių nuotraukų paviešinimo Valstybės departamento atstovai spaudai tvirtino, kad Kim Jong-unas išlieka įsipareigojęs su D. Trumpu ir Moon Jae-inu pasirašytiems susitarimams.
Tačiau buvęs gynybos sekretorius Chuckas Hagelis tikina, kad šios nuotraukos tik dar kartą patvirtina, kad D.Trumpo komentarai apie Šiaurės Korėją niekada neatitiko realybės.
Liepos mėnesį Šiaurės Korėja sunaikino vieną raketų paleidimo kompleksą. Šis žingsnis sulaukė didelio pasaulinės žiniasklaidos susidomėjimo, tačiau panašu, kad tokie veiksmai yra tik fasadiniai, o Šiaurės Korėja ir toliau griežia tuo pačiu smuiku.