Gilles'is de Kerchove'as interviu naujienų agentūrai AP sakė, kad masinio į ES grįžtančių IV kovotojų srauto nebuvo, nors daug kas to baiminosi, grupuotei praradus teritorijas Sirijoje ir Irake.
Jis pridūrė, jog žvalgybos tarnybos kovotojų grįžimą apibūdina „labiau kaip lašėjimą, o ne kaip srautą“.
Tačiau džihadistų ideologijos įkvėpti žmonės tebekelia grėsmę, ir IV tikriausiai įsitvirtins kitose „silpnai valdomose“ pasaulio vietose, tokiose kaip Libija ar Afganistanas, sakė ES pareigūnas.
G. de Kerchove'as buvo nuvykęs į Turkiją derėtis dėl bendradarbiavimo stiprinimo kovojant su terorizmu. Su AP jis kalbėjosi antradienį, bet ES biuras Ankaroje jo komentarus leido skelbti tik ketvirtadienį.
Raką, grupuotės de facto sostinę Sirijoje, spalio 17 dieną po keturis mėnesius trukusių operacijų užėmė kurdų vadovaujamos pajėgos. Šis miestas buvo IV veiklos centras, ir jo užėmimas jai džihadistams buvo skaudus, didelę simbolinę reikšmę turintis smūgis.
„Kai nebeliko fizinio „kalifato“, šiai organizacijai bus daug sunkiau pakartoti tai, ką ji padarė, ir pritraukti tiek daug žmonių, – sakė G. de Kerchove'as. – Tai nereiškia, kad žaidimas baigtas. Dar turime dorotis su ideologija. Vis dažniau Europoje matome terorizmo įkvėptus žmones, viduje atsiradusį terorizmą.“
Pasak jo, IV „tikriausiai vienaip ar kitaip rutuliosis silpnai valdomose vietose, kaip Libija ar Afganistanas, arba ten, kur sunkiau palaikyti teisėtvarką, kaip Sinajuje“.
Egipto šiaurėje esančiame Sinajaus regione praėjusią savaitę per mečetės užpuolimą žuvo daugiau kaip 300 žmonių.
Kalbėdamas apie dešimtis Irake ir Sirijoje esančių europiečių moterų ir vaikų, kurių vyrai ir tėvai prisidėjo prie IV, G. de Kerchove'as sakė, kad jiems turėtų būti leista grįžti. Tačiau jis atkreipė dėmesį į veiksmingų reabilitacijos programų būtinybę.
Jis gyrė Turkijos pastangas stiprinti savo sienos su Sirija saugumą.