Tačiau, įrašo ėmusis ekspertams, kilo įtarimų, ar įraše kalbantis vyras su britišku akcentu yra tas pats asmuo, kuris įvykdė žurnalistui egzekuciją. Ekspertai mano, kad įrašas buvo filmuojamas ne toje pat vietoje, kur įvykdyta egzekucija.
Gali būti, kad angliškai kalbantis asmuo buvo pasirinktas propagandos tikslais, tačiau tikrasis žudikas yra visai ne jis. Anglakalbis buvo pasirinktas, nes įrašas buvo skirtas anglakalbei auditorijai.
Pasak vieno iš ekspertų, gali būti, kad įrašas buvo suvaidintas, o tikroji egzekucija įvyko jau išjungus kamerą.
Žvalgybos agentai kol kas dar negali pasakyti, kas tas fanatikas iš įrašo, pramintas „Džihadistu Johnu“, tačiau teigia esantys jau labai arti tikslo.
Šiemet išlaisvinti europiečiai įkaitai atpažino, kad įraše gali būti vienas iš trijų kalėjimo prižiūrėtojų, kuriuos jie vadino „Bitlais“.
Britų saugumo tarnybos sudarė sąrašą asmenų, kurie galėjo būti J.Foley žudikai.
Dar vienas sąrašas – tų, kurie galėjo turėti su juo kontaktų. Teigiama, kad tarp pastarųjų – 23 m. vakarų Londono reperis Abdel-Majedas Abdel Bary, kuris pernai išvyko į Siriją.
Bandant nustatyti įtariamojo tapatybę, pasitelkiama moderni balso atpažinimo technologija, o taip pat – venų atpažinimo technologija.
Žudikas, įraše kairėje rankoje gniauždamas peilį, nemūvi pirštinių – tai leidžia tyrėjams išanalizuoti ir sulyginti venas ant jo rankų su įtariamųjų venomis.
Taip pat stebimos vadinamosios Islamo valstybės komunikacijos sistemos ir analizuojami jų duomenys. Manoma, kad „Johnas“ yra artimai susijęs su islamistų vadais.
Pasak tyrėjų, išlieka galimybė, kad vyras, kalbantis įraše su Londono akcentu, nėra žudikas, nes vaizdo įraše yra pertrūkis tarp momento, kai peilis laikomas prie J.Foley gerklės, ir jo negyvo kūno vaizdo.
Britų policija dėl žmogžudystės ketina atlikti daug kratų.
Reperis A.Bary yra vienas iš mažiausiai šešių britų, kurie, kaip manoma, yra Rakoje, Sirijoje. Jie nuolat naudojasi socialiniais tinklais, susisiekia su žmonėmis Jungtinėje karalystėje – žvalgybos agentams visa ši informacija labai vertinga.
Tarp esančių Rakoje – ir 20 m. studentas iš Kardifo Reyaadas Khanas.
Teigiama, kad „Johnas“ buvo pagrindinis Islamo valstybės derybininkas dėl įkaitų išlaisvinimo.
Jis naudojosi „Skype“ ir susisiekė su įkaitų šeimomis – ši aplinkybė taip pat suteikia daug vertingos medžiagos tyrėjams.
Parengė Jurgita Noreikienė