„Jau dabar reikia pradėti didinti mūsų karines pajėgas prie Latvijos ir Estijos sienų, taip pat Kaliningrado srityje ir Baltijos jūroje. Galbūt tai turės išblaivinantį poveikį įkaitusioms galvoms Vašingtone“, - sako M.Aleksandrovas.
Pasak politologo, tokia didelė tarptautinė reakcija į jo straipsnį kilo „ne be kažkokių įtakingų jėgų įsikišimo“.
Reakcija Baltijos šalyse M.Aleksandrovui „parodė jų visišką ideologinį pažeidžiamumą“.
„Piktindamasi galima savo šalies okupacija, pavyzdžiui, Latvijos valdžia pareiškė, kad yra pasiruošę palaikyti agresiją prieš Siriją, apeinant JT Saugumo Tarybą. Ir ko tada stebėtis, jeigu vieną gražią dieną toks pat likimas gali ištikti jų pačių šalis? Juo labiau, kad žmogaus teisių pažeidimų Latvijoje ir Estijoje, o ir Lietuvoje, daugiau nei pakankamai“, - postringauja M.Aleksandrovas.
Pasak jo, Baltijos šalių nejaudina tarptautinė teisė, joms rūpi tiktai jų pačių reikalai. Jos tiki NATO parama, bet pamiršta, kad jėgų balansas pasaulyje gali keistis.
Pagal Jungtinių Tautų Chartiją, JT narių pareiga – padėti agresijos aukoms, ir tokia auka M.Aleksandrovas laiko Siriją.
„Šiuo atveju kalbama apie karinius veiksmus prieš agresorius – NATO bloko nares. Baltijos šalys priklauso šiam blokui, vadinasi, tam tikra prasme yra atsakingos už savo sąjungininkų veiksmus, ypač, jeigu jos palaiko agresyvius tų sąjungininkų veiksmus. Todėl laikyti Baltijos šalis nekaltomis avelėmis, nesusijusiomis su NATO nusikaltimais, visiškai nekorektiška. Kaip JAV sąjungininkės šios šalys yra teisėti taikiniai karinėms operacijoms prieš NATO agresiją Sirijoje“.
Parengė Jurgita Noreikienė