Protestai sostinėje Bratislavoje ir kituose šalies miestuose tęsiasi jau kelias savaites ir yra rengiami tvyrant vis labiau įtemptai politinei atmosferai. R. Fico pastaruoju metu sugriežtino savo retoriką ir apkaltino protestuotojus bandymu įvykdyti „perversmą“. Šią savaitę buvo atsisakyta iniciatyvos dėl nepasitikėjimo Slovakijos vyriausybe, nes opozicijos įstatymų leidėjai paliko parlamento sesiją.
Tačiau kova tęsiasi gatvėse. Piliečių organizacija „Taika Ukrainai“ paragino surengti mitingus siekiant apginti demokratiją ir šalies narystę Europos Sąjungoje (ES).
R. Fico pasirūpino, kad būtų parengta žvalgybos ataskaita, patvirtinanti jo teiginius, jog opozicija esą planavo „Maidaną“. Jis omenyje turėjo 2014 m. Kyjive vykusius masinius protestus, kurie padėjo nuversti prokremlišką lyderį. R. Fico apkaltino opoziciją, kad ši neva yra pasirengusi „užimti vyriausybę bendradarbiaudama su užsienio šalimis, ignoruojant rinkimų rezultatus“. R. Fico taip pat sušaukė Nacionalinio saugumo tarybos posėdį, kurio metu kalbėjo apie „rimtą“ ir „precedento neturinčią“ situaciją.
„Tai išgalvota istorija“, – socialiniuose tinkluose pareiškė protestų organizatoriai. Jie pasmerkė R. Fico pastabas kaip bandymą juos įbauginti, nors „mūsų vienintelis tikslas yra taikiai pareikšti nepritarimą“ krypčiai, kuria jis veda šalį. Jie argumentavo, kad tikroji grėsmė yra R. Fico „draugo (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino kišimasis“.
R. Fico, kuris yra vienas iš nedaugelio Kremliaus sąjungininkų ES, po sugrįžimo į valdžią 2023 m. priartino Bratislavą prie Maskvos. Gruodžio mėnesį jis nuvyko į Maskvą susitikti su V. Putinu, kur ėmėsi kritikuoti Ukrainos sprendimą užsukti čiaupus, kuriais per jos teritoriją į Europą tekėjo rusiškos dujos.
Anksčiau šį mėnesį visoje Slovakijoje dešimtys tūkstančių žmonių mitingavo su šūkiu „Slovakija nėra Rusija“.
Kadangi visuomenės pasipiktinimas auga, kai kurie žmonės užsimena apie galimus pirmalaikius rinkimus. Pasak Bratislavos Komenijaus universiteto politikos profesoriaus Pavolo Hardoso, nedidelė valdančiosios koalicijos dauguma parlamente yra „trapi“. Vis dėlto P. Hardosas mano, kad valdančioji koalicija, kuriai priklauso nacionalistinė Slovakijos nacionalinė partija (SNS) ir partija „Hlas“, kol kas „greičiausiai išliks“.