27 šalių blokas įvedė plačias sankcijas nuverstojo diktatoriaus Basharo al Assado vyriausybei ir didelei Sirijos ekonomikos daliai, kai vyko pilietinis karas. Pasak diplomatų, Berlynas dabar siekia, kad būtų palengvinti finansiniai sandoriai su vyriausybės tarnybomis, taip pat būtų sušvelninti apribojimai privataus kapitalo perleidimui ir galbūt būtų atšauktos sankcijos energetikos ir aviacijos sektoriams.
Vokietija savo pasiūlymus pateikė po to, kai užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock ir jos kolega iš Prancūzijos tapo pirmaisiais Vakarų pareigūnais, apsilankiusiais Sirijos sostinėje Damaske po B. al Assado nuvertimo.
ES užsienio reikalų ministrai šiuos siūlymus turėtų aptarti sausio 27 d. Briuselyje vyksiančiame susitikime. Bet kokiems pakeitimams turi pritarti visos šalys narės.
Laikinoji Sirijos vyriausybė savo ruožtu taip pat siekia, kad sankcijos būtų atšauktos. Tačiau tarptautinė bendruomenė kol kas nesiryžta panaikinti apribojimų, nes daugybė šalių iš pradžių nori išvysti, kaip naujieji vadovai naudosis savo galiomis.
Islamistinei sukilėlių grupuotei „Hayat Tahrir al-Sham“, kuriai vadovauja naujasis de facto Sirijos lyderis Ahmedas al Sharaa ir kuri dominuoja dabartinėje vyriausybėje, oficialiai vis dar yra taikomos ES sankcijos.