Švedija praėjusią savaitę nusiuntė povandeninį gelbėjimo laivą padėti Suomijai atlikti tyrimą.
„HMS Belos“ rado ir iškėlė inkarą ir perdavė jį Suomijos valdžios institucijoms“, – agentūrai AFP sakė Švedijos karinio jūrų laivyno atstovas Jimmie‘is Adamssonas.
Įtariama, kad su Kuko salų vėliava plaukiojantis laivas „Eagle S“ gruodžio 25 d. Baltijos jūroje apgadino tarp Suomijos ir Estijos besidriekiantį elektros kabelį „EstLink 2“ ir išvedė jį iš rikiuotės. Suomijos policija gruodžio 29 d. informavo, kad jūros dugne rado inkaro paliktą dešimčių kilometrų ilgio pėdsaką. Nacionalinė energetikos agentūra „Fingrid“ pareikalavo, kad valdžios institucijos perimtų šį tanklaivį.
Suomių pareigūnai uždraudė aštuoniems įgulos nariams išvykti iš Suomijos teritorijos. Suomijos muitinė įtaria, kad minimas tanklaivis, kuris šiuo metu yra į rytus nuo Helsinkio, priklauso Rusijos „šešėliniam laivynui“ – jį sudaro laivai, kuriuos Rusija naudoja, gabendama, pavyzdžiui, naftą, kad apeitų tarptautines sankcijas.
Suomijos telekomunikacijų operatorė „Elisa“ pirmadienį pranešė, kad buvo suremontuoti du apgadinti telekomunikacijų kabeliai. Elektros kabelis „EstLink 2“ dar nesuremontuotas.
Gruodžio pabaigoje NATO paskelbė, kad sustiprins savo karinį buvimą Baltijos jūroje, kur nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios 2022 m. būta panašių incidentų. Ekspertai ir politikai kalba apie Rusijos „hibridinį karą“ prieš Vakarų šalis, kurio metu, be kita ko, taikomasi į energetikos ir ryšių infrastruktūrą. Baltijos jūrą supa keletas NATO valstybių narių.
Lapkričio 17 ir 18 dienomis Švedijos teritoriniuose vandenyse buvo nutraukti du telekomunikacijų kabeliai. Įtariama, kad prie to prisidėjo su Kinijos vėliava plaukiojantis balkeris „Yi Peng 3“.