Yoon Suk Yeolui jau uždrausta išvykti į užsienį vykdant jo artimiausios aplinkos tyrimą dėl „maišto“, t. y. dėl dramatiškų gruodžio 3–4 dienos įvykių, kurie pribloškė Pietų Korėjos sąjungininkus.
Anksčiau policija pranešė, kad specialioji tyrimų grupė „atlieka reidą“ prezidento kabinete, įvairiose policijos įstaigose ir Nacionalinės asamblėjos saugumo tarnyboje.
Tačiau vėliau atstovas spaudai sakė, kad tyrėjai „gavo prieigą prie jo civilinės tarnybos biuro. Vis dėlto šiuo metu negalime patekti į pagrindinį pastatą dėl prezidento apsaugos darbuotojų nustatytų apribojimų“.
Prezidento kanceliarija trečiadienį iš karto nebuvo pasiekiama norint gauti komentarų.
Tuo tarpu kalėjimo administracija pranešė, kad buvęs gynybos ministras Kim Yong-hyunas bandė nusižudyti prieš pat oficialų suėmimą antradienį vakare.
Kimas, kuris kaltinamas tuo, kad pasiūlė Yoon Suk Yeolui įvesti karo padėtį, pirmą kartą buvo sulaikytas sekmadienį, o vėliau oficialiai areštuotas dėl kaltinimų „dalyvavimu atliekant kritines pareigas maišto metu“ ir „piktnaudžiavimu valdžia siekiant trukdyti pasinaudoti turimomis teisėmis“.
Per savo advokatus jis sakė, kad jo pavaldiniai „vykdė mano įsakymus“.
Teisingumo ministerija ir kalėjimo pareigūnas trečiadienį teigė, kad jo sveikata yra gera.
„Fašistinė diktatūra“
Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida trečiadienį pateikė pirmuosius savo komentarus.
„Šokiruojantis incidentas, kai tas marionetė Yoon Suk Yeolas, kuriam dabar gresia apkalta ir vyriausybės krizė, staiga paskelbė karo padėtį, o jo fašistinė diktatūra ėmė ryžtingai mojuoti ginklais ir peiliais, sukėlė chaosą visoje Pietų Korėjoje“, – sakoma komentare.
Yoon Suk Yeolas teigė, kad jo paskelbta karo padėtis buvo iš dalies skirta apsaugoti Pietų Korėją „nuo Šiaurės Korėjos komunistinių pajėgų keliamos grėsmės ir siekiant pašalinti antivalstybinius elementus“.
Abiejų Korėjų santykiai šiuo metu yra bene prasčiausi per pastaruosius metus, kai Šiaurės Korėja, pažeisdama JT sankcijas, paleido daugybę balistinių raketų.
Buvusį gynybos ministrą Kimą opozicijos įstatymų leidėjai apkaltino raginimu smogti objektams, iš kurių Šiaurės Korėja paleisdavo balionus su šiukšlėmis, o jo pavaldiniai, kaip pranešama, šį įsakymą atsisakė vykdyti.
Jis taip pat, kaip teigiama, nurodė pasiųsti į Pchenjaną dronus, akivaizdžiai bandydamas išprovokuoti konfliktą kaip pretekstą paskelbti karo padėtį.
JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas antradienį Tokijuje pareiškė, kad Vašingtono atgrasymo įsipareigojimai Pietų Korėjai, kurioje JAV turi apie 28 500 karių, ir Japonijai išlieka „geležies tvirtumo“.
Naujas balsavimas
Šeštadienį parlamente Yoon Suk Yeolui pavyko išvengti apkaltos, nors dešimtys tūkstančių Pietų Korėjos gyventojų narsiai stovėjo šaltyje reikalaudami jo atstatydinimo.
Nuo to laiko kiekvieną vakarą vyksta mažesni protestai, o apklausos rodo rekordiškai mažą visuomenės paramą Yoon Suk Yeolui.
Speciali Yoon Suk Yeolo Liaudies galios partijos (PPP) darbo grupė antradienį pasiūlė planą, pagal kurį prezidentas turėtų atsistatydinti vasario arba kovo mėnesį, o balandį arba gegužę būtų rengiami nauji rinkimai.
Tačiau šio pasiūlymo dar nepatvirtino visa partija. Tačiau net jei planas bus patvirtintas, mažai tikėtina, kad jis padės užkirsti kelią kitam opozicijos bandymui šeštadienį apkaltos būdu nušalinti Yoon Suk Yeolą.
Pagrindinės opozicinės Demokratų partijos (DP) įstatymų leidėjas Jo Seung-lae agentūrai AFP sakė, kad naujas balsavimas įvyks gruodžio 14 dieną, apie 17.00 val. (8 val. Grinvičo laiku).
Šiam procesui reikia tik aštuonių Yoon Suk Yeolo partijos PPP narių, kad būtų užtikrinta reikiama dviejų trečdalių balsų dauguma.
Praėjusią savaitę du PPP įstatymų leidėjai balsavo „už“, o nuo antradienio jau trys sakė, kad šį kartą pritars pasiūlymui.
PPP pareiškė, kad kol Yoon Suk Yeolas atsistatydins, jis sutiko perduoti valdžią ministrui pirmininkui Han Duck-soo ir partijos vadovui Han Dong-hoonui.
Opozicija teigė, kad tai prieštarauja Konstitucijai, ir pavadino tai „antruoju perversmu“.
Ministras pirmininkas Hanas trečiadienį pareiškė, kad prieštaravo karo padėties paskelbimui, ir atsiprašė, kad „galiausiai nepajėgė užkirsti tam kelio“.