Tiesioginės transliacijos vaizdo įraše buvo matyti, kaip tūkstančiai mitingo dalyvių žygiuoja Yoon Suk Yeolo biuro link Seulo centre po mitingo Gvangvamuno aikštėje. Kitas opozicinių partijų mitingas vyko prie Nacionalinės Asamblėjos.
Šalį supurtė Yoon Suk Yeolo sprendimas pirmą kartą per daugiau nei keturis dešimtmečius sustabdyti civilinį valdymą, tačiau naktį įstatymų leidėjai balsavo už tai, kad karo padėtis būtų atšaukta. Po kelių valandų prezidentas paskelbė atšaukiantis karo padėtį ir kariškius.
Įvykiai Pietų Korėjoje sukėlė jos sąjungininkių susirūpinimą, o Yoon Suk Yeolo, 2022 m. prezidentu išrinkto konservatyvaus politiko ir buvusio valstybinio prokuroro, ateitis dabar labai neaiški.
Pietų Korėjos opozicinių partijų įstatymų leidėjai, susigrūmę su saugumo pajėgomis, kad galėtų balsuoti prieš karinės padėties įstatymą, pareikalavo prezidento apkaltos. Ji gali būti surengta jau penktadienį.
Opozicija turi didelę daugumą 300 narių parlamente ir jai tereikia kelių balsų iš prezidento partijos, kad užsitikrintų dviejų trečdalių daugumą, reikalingą pasiūlymui priimti.
Opozicinė Demokratų partija „maištu“ apkaltino prezidentą, kai kuriuos jo ministrus ir aukščiausius kariuomenės bei policijos pareigūnus, tai gali užtraukti įkalinimo iki gyvos galvos ar net mirties bausmę.
Didžiausia šalyje profesinė sąjunga paskelbė „neterminuotą visuotinį streiką“, kol Yoon Suk Yeolas atsistatydins.
Net paties prezidento valdančiosios partijos lyderis mėginimą įvesti karo padėtį vadino „tragišku“ ir ragino prie to prisidėjusius asmenis patraukti atsakomybėn.