„Durys į Europą Sakartvelui tebėra atvertos. Tačiau svarbu, kad Sakartvelas pats nuspręstų eiti tuo keliu, nes mes matome, kad protestų dalyviai nori juo eiti“, – pasakė užsienio reikalų ministerijos atstovas Sebastianas Fischeris.
Sąmyšis Sakartvele kilo po to, kai valdančioji „Sakartvelo svajonės“ partija spalį apsiskelbė laimėjusi rinkimus, kurių rezultatai, proeuropietiškosios opozicijos teigimu, buvo suklastoti.
Ministras pirmininkas Iraklijus Kobachidzė ketvirtadienį paskelbė, kad Sakartvelas stabdo derybas dėl narystės ES, tuo pakurstydamas protestų bangą visoje šalyje prie Juodosios jūros.
Sakartvelo vyriausybė „nusigręžė“ nuo savo tikslo įstoti į ES, eilinėje spaudos konferencijoje pasakė S. Fischeris.
„Mes su susirūpinimu sekame įvykių eigą“, – kalbėdamas apie protestus, kurių metu už narystę ES nusiteikę demonstrantai susirėmė su policija, sakė S. Fischeris.
Vokietija „ne kartą aiškiai sakė, kad mes remiame Sakartvelo stojimo į ES procesą ir ateityje matome šią šalį Europos Sąjungos sudėtyje“, – pasakė S. Fischeris.
„Masiniai pastarųjų kelių dienų protestai labai aiškiai rodo, kad daugybė Sakartvelo gyventojų vis dar nori ateities ES.“