Teigdami, kad spalio 26 d. vykę rinkimai buvo suklastoti, opozicijos įstatymų leidėjai boikotuoja naująjį parlamentą. Provakarietiška prezidentė Salomė Zurabišvili paskelbė, kad naujasis parlamentas yra „nekonstitucinis“, ir siekia per Konstitucinį Teismą anuliuoti rinkimų rezultatus.
Ketvirtadienį „Sakartvelo svajonės“ parlamentarai visais balsais pritarė tam, kad I. Kobachidzė toliau eitų ministro pirmininko pareigas. Tačiau konstitucinės teisės ekspertai sako, kad bet kokie naujojo parlamento sprendimai yra negaliojantys, nes jis susirinko pažeisdamas teisinį reikalavimą sulaukti Konstitucinio Teismo sprendimo.
Vienas iš Sakartvelo Konstitucijos autorių Vachtangas Chmaladzė sakė: „Teisiniu požiūriu neteisėto parlamento patvirtintas vyriausybės vadovas yra toks pats neteisėtas“. „Kadangi nebėra demokratinių valstybės institucijų, Sakartvelo valstybingumą ištiko egzistencinė krizė“, – pridūrė jis.
„Sakartvelo svajonė“, kaltinama atsitraukimu nuo demokratijos ir Tbilisio atitolinimu nuo Europos bei suartėjimu su Maskva, neigia kaltinimus sukčiavimu per rinkimus.
Kai partija vasarį į ministro pirmininko pareigas pasiūlė I. Kobachidzę, jo teiginys, kad Europos šalys ir JAV mėgina įtraukti Sakartvelą į Rusijos ir Ukrainos karą, sukėlė nerimą Vakaruose.
Ketvirtadienį prieš balsavimą kreipdamasis į įstatymų leidėjus I. Kobachidzė pristatė naują savo kabineto programą pavadinimu „Su taika, orumu, klestėjimu Europos Sąjungos link“. „Mūsų tikslas – iki 2030 m. pasiekti narystę ES“, – sakė jis ir pridūrė, jog „taip pat labai svarbu, kad ES gerbtų mūsų nacionalinius interesus ir tradicines vertybes“.
46 metų teisininkas ir universiteto profesorius I. Kobachidzė 2016–2019 m. ėjo parlamento pirmininko pareigas, 2020–2022 m. buvo Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos viceprezidentas. Jis laikomas ištikimu galingo oligarcho Bidzinos Ivanišvilio, „Sakartvelo svajonės“ garbės pirmininko, sąjungininku.
Turtingiausias Sakartvelo žmogus B. Ivanišvilis neina jokių oficialių pareigų vyriausybėje, tačiau plačiai manoma, kad jis tampo valdžios virvutes. B. Ivanišvilis savo turtus susikrovė Maskvoje ir pasisako už susitaikymą su Rusija bei bendradarbiavimą su Kinija.