Naujos detalės apie galimą sabotažą Baltijos jūroje: įtariamo Kinijos laivo kapitonas – rusas

2024 m. lapkričio 22 d. 05:57
Lrytas.lt
Kinijos krovininio laivo „Yi Peng 3“, įtariamo povandeninių kabelių sugadinimu Baltijos jūroje, kapitonas pasirodė esąs Rusijos pilietis, pranešė Vokietijos laikraštis „Bild“, remdamasis šaltiniais saugumo pajėgose.
Daugiau nuotraukų (1)
Kinijos laivas patraukė Danijos kariškių dėmesį dėl keisto maršruto, rašo „Bild“. Tai, kad „Yi Peng 3“ kapitonas yra rusas, tapo žinoma tik po to, kai krovininis laivas buvo sustabdytas, pažymi leidinys. Kitos sulaikymo detalės kol kas neatskleidžiamos.
Prie incidentų tyrimo prisijungė Vokietijos federalinė policija, kuri bendradarbiauja su Suomija ir Švedija. Į įvykio vietą išsiųstas Vokietijos pakrančių apsaugos laivas, kuris padeda tirti incidento aplinkybes. Pirminiais duomenimis, kabeliai galėjo būti pažeisti dėl nuleisto inkaro arba dugninio tralo, praneša „Bild“.
Suomijos laikraštis „Helsingin Sanomat“ anksčiau pranešė, kad laivas „Yi Peng 3“, lydimas patrulinio laivo, buvo Danijos vandenyse ir plaukė netoli kabelio „C-Lion1“, kai buvo pranešta apie žalą.
Apie „C-Lion1“ kabelio nutrūkimą tapo žinoma lapkričio 18 d. Suomijos operatoriaus „Cinia Oy“ teigimu, priežastis buvo „išorinis poveikis“, nors neatmetama ir tyčinės žalos versija.
2016 m. pradėto eksploatuoti kabelio „C-Lion1“ ilgis yra 1 173 km, jis jungia Santahaminą Suomijoje ir Rostoką Vokietijoje. Juo užtikrinamas iki 144 terabaitų per sekundę pralaidumas ir jis yra pagrindinis ryšių kanalas tarp Suomijos ir Vidurio Europos. Paslaugos kabeliu buvo laikinai sustabdytos, o remontą planuojama baigti per 15 dienų.
Kabelis „C-Lion1“ eina netoli Rusiją su Vokietija jungiančio dujotiekio „Nord Stream“, kuris 2022 m. buvo pažeistas dėl sabotažo. Atstumas tarp objektų yra keli šimtai metrų.
Vėliau paaiškėjo, kad lapkričio 17 d. buvo pažeistas dar vienas Lietuvą ir Švediją jungiantis povandeninis kabelis. Pasak Lietuvos operatoriaus „Telia“ technikos direktoriaus Andriaus Šemeškevičiaus, dėl to interneto greitis Lietuvoje sumažėjo trečdaliu. Abu kabeliai – „C-Lion1“ ir Lietuvos-Švedijos – susikerta tik 10 kvadratinių metrų atkarpoje, pažymėjo A. Šemeškevičius:
„Kadangi abu buvo nutraukti, akivaizdu, kad tai nebuvo atsitiktinis inkaro numetimas iš vieno laivo, ir tai gali būti kažkas rimtesnio.“
Incidentai įvyko praėjus dviem mėnesiams po to, kai Jungtinės Valstijos įspėjo apie padidėjusį Rusijos karinį aktyvumą netoli povandeninių komunikacijų. Amerikiečių pareigūnai teigė, kad Rusija formuoja specializuotą padalinį, skirtą atakuoti NATO šalių kritinę infrastruktūrą.
Baltijos jūraRusijaKinija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.