Baku veikianti koalicija „Kick Big Polluters Out“, kurios veiklą remia tokios organizacijos, kaip „Transparency International“, „Global Witness“, „Greenpeace“ ir „Climate Action Network“, savo atliktos viešai prieinamų JT Klimato sekretoriato duomenų analizės rezultatus paskelbė penktadienį.
Analizės rezultatai leidžia manyti, kad lobistams išduota daugiau leidimų dalyvauti konferencijoje nei visoms delegacijoms iš 10 pasaulinio atšilimo atžvilgiu pažeidžiamiausių šalių. Nnimmo Bassey iš koalicijos „Kick Big Polluters Out“ pasmerkė iškastinio kuro lobistų daromą įtaką deryboms dėl klimato, sakydamas, kad būtina imtis ryžtingų veiksmų, kad tokios įtakos būtų išvengta.
Deginant naftą, dujas ir anglį, į aplinką išsiskiria klimatui kenksmingas ir šiltnamio efektą sukeliantis anglies dvideginis, dėl kurio planeta pavojingai kaista. Praėjusiais metais Dubajuje vykusioje klimato konferencijoje palaipsniui atsisakyti tokio iškastinio kuro sutiko visos 200 joje dalyvavusių šalių.
Kartais lobistai tokiose konferencijose dalyvauja inkognito.
Pirmiau atliktos analizės duomenimis, naftą gaminančioje Persijos įlankos valstybėje Dubajuje vykusioje konferencijoje dalyvavo net 2 450 iškastinio kuro lobistų.
Konferencijoje COP27, kurį vyko Egipte – dar vienoje naftos gavyba besiverčiančioje šalyje – jų buvo 636. Tokį netolygų jų skaičių galima būtų paaiškinti svyruojančiu visų dalyvių skaičiumi: pranešama, kad šiemet Baku vykstančioje konferencijoje jis yra tik kiek didesnis 52 000, tuo tarpu Dubajaus konferencija sulaukė maždaug 97 000 dalyvių.