NATO narė Turkija pastaraisiais mėnesiais išreiškė susidomėjimą galimybę prisijungti prie BRICS grupės, kurią sudaro Brazilija, Rusija, Indija, Kinija, Pietų Afrika, Etiopija, Iranas, Egiptas ir Jungtiniai Arabų Emyratai. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas praėjusį mėnesį dalyvavo BRICS viršūnių susitikime, kurį Kazanėje surengė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Prieš tai Ankara buvo pareiškusi, kad oficialiai žengė žingsnius link tapimo šios grupės nare.
„Kalbant apie Turkijos narystės (BRICS) statusą, jie Turkijai pasiūlė partnerės statusą“, – trečiadienį interviu privačiam transliuotojui „TVNet“ teigė O. Bolatas. Ministras nurodė, kad „šis (statusas) yra pereinamasis procesas BRICS organizacinėje struktūroje“.
R. T. Erdoganas yra sakęs, kad Ankara laiko BRICS grupę galimybe paskatinti ekonominį bendradarbiavimą su šalimis narėmis, o ne alternatyva jos ryšiams su Vakarais ir narystei NATO. Turkijos pareigūnai ne kartą tvirtino, kad potenciali narystė BRICS grupėje esą nepaveiktų Turkijos įsipareigojimų Vakarų kariniam aljansui.
Be visateisės narystės, BRICS narės Kazanėje pristatė „šalies partnerės“ kategoriją, sakoma deklaracijoje, kurią spalio 23 d. paskelbė BRICS.
O. Bolatas nenurodė, ar Ankara priėmė šį pasiūlymą. Vienas valdančiosios R. T. Erdogano partijos AK pareigūnas šį mėnesį „Reuters“ sakė, kad nors pasiūlymas buvo aptartas Kazanėje, šalies partnerės statusas neatitiktų Turkijos reikalavimų dėl narystės.