„Berlynui nepavyko išsaugoti rusiškų dujų, kurios yra gyvybiškai svarbios jo piliečiams ir pramoniniam bei ekonominiam kompleksui“, – ketvirtadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova.
Dėl to jos ekonomika nebeauga taip sparčiai, tvirtino M. Zacharova, paniekinamai pavadinusi Vokietiją „bananų respublika“.
Vokietija atsisakė rusiškų dujų nuo 2022 metais, kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje.
Ilgą laiką Rusija buvo svarbiausia energijos tiekėja Vokietijai, tačiau dėl sankcijų, susijusių su karu Ukrainoje, dujų tiekimas smarkiai sumažėjo ir Vokietijoje kilo energetikos krizė, dėl kurios smarkiai išaugo kainos.
Vokietijos vyriausybė „paklusniai stebi, kaip jos pramonė ir bendrovės migruoja į Jungtines Valstijas tik todėl, kad Vašingtonui taip patogu“, – teigė Rusijos atstovė.
Vykdydama šį „mazochizmą“, Vokietija nustojo atrodyti nepriklausoma, aiškiai tapdama Amerikos neoliberalizmo tvirtove ES, pridūrė M. Zacharova.
Nuo pat Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios Maskvos vadovybė ne kartą tvirtino, kad Kyjivo sąjungininkės Vakaruose, remdamos Ukrainą, pačios save priveda prie ekonominio žlugimo slenksčio.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Vokietijos sprendimą pereiti nuo palyginti nebrangių rusiškų dujų prie tiekiamų iš JAV pavadino „klaida“.
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, artimiausias V. Putino sąjungininkas, apkaltino O. Scholzą dėl Vokietijos silpnėjimo. „Jei jie išmes šitą Scholzą iš posto, Vokietija vėl ateis į protą“, – sakė jis.
„Pigios dujos, pigi energija, pirmaujanti pasaulio ekonomika, stebuklas – kur jie yra šiandien? Ant kelių“, – sakė A. Lukašenka.