Šiame kaimelyje, įsikūrusiame palei JAV ir Kanados sieną Naujojo Hampšyro šiauriniame pakraštyje, pagal nuo 1960 m. gyvuojančią tradiciją rinkimai prasidėjo ir baigėsi tuoj po vidurnakčio vietos laiku. Rinkimuose dalyvavo keturi respublikonai ir du nepriklausomi rinkėjai.
Nors Diksvil Nočo kaimelis ne visada nurodo galutinį rinkimų nugalėtoją ar net valstijos pasirinkimą, tačiau, nepaisant mažėjančio gyventojų skaičiaus, kasmet rengiamas balsavimas yra vietos lyderių sėkmės istorija ir priežastis šypsotis politikos gerbėjams, trokštantiems iš anksto susipažinti su dienos įvykiais.
Pagal tradiciją, visi rinkimų teisę turintys rinkėjai susirenka į jau neveikiantį viešbutį „Balsams Hotel“ Diksvil Nočo kaimelyje, kad atiduotų savo slaptus balsus, kai tik vidurnaktį atsidarys balsavimo apylinkės. Kai visi balsai atiduodami, balsai suskaičiuojami ir paskelbiami rezultatai – daugeliu valandų anksčiau nei bet kur kitur, todėl čia lankosi nacionaliniai žurnalistai, kurių dažnai būna daugiau nei rinkėjų.
Lesas Ottenas, vienas iš miestelio rinkėjų ir pagrindinis „Balsams“ kūrėjas, ankstyvą rezultatų paskelbimą pavadino „pilietinio ugdymo pamoka šaliai“ ir pridūrė, kad „jei galime padėti žmonėms išeiti ir suprasti, kad balsavimas yra svarbi jų, kaip Amerikos piliečių, teisės dalis, tai galbūt ir yra svarbiausia, ką mes darome“.
Per pastaruosius dvejus prezidento rinkimus Diksvil Nočo rinkėjai palaikė demokratų kandidatą. 2020 m. miestelis vienbalsiai atidavė penkis balsus už prezidentą Joe Bideną, o 2016 m. Hillary Clinton laimėjo keturis iš septynių balsų – du atiteko D. Trumpui ir vienas libertarų kandidatui Gary Johnsonui.
Sausio mėnesį JAV Respublikonų partijos pirminiuose rinkimuose dalyvavo keturi registruoti respublikonų rinkėjai ir du nepriklausomi rinkėjai, kurie vienbalsiai atidavė šešis balsus už buvusią Pietų Karolinos gubernatorę Nikki Haley.
75 metų L. Ottenas, kuris sakė, kad yra „respublikonas nuo tada, kai man buvo septyneri metai“, prieš antradienio balsavimą CNN teigė, kad savo balsą atiduos už K. Harris.
„Niekur ištikimybės pasižadėjime nesakoma apie ištikimybės pažadą asmeniui, – sakė L. Ottenas. – Ir aš manau, kad galiausiai D. Trumpas aiškiai pasakė, kad reikia prisiekti ištikimybę jam, ir tik jis vienas gali tai sutvarkyti, o tai yra antidemokratiška, kiek aš galiu suprasti.“
Prieš rinkėjams vidurnaktį atiduodant savo balsus skambėjo JAV himno akordeono versija.
Balsai buvo suskaičiuoti po 15 minučių.
Parengta pagal CNN ir „Sky News“ inf.