Kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPOe) praėjusį mėnesį pirmą kartą laimėjo nacionalinius rinkimus ir surinko beveik trečdalį balsų, nors jai nepavyko rasti partnerių vyriausybei sudaryti.
Tačiau būdama stipriausia partija, parlamento pirmininku ji pasiūlė 62 metų įstatymų leidėją Walterį Rosenkranzą, teisininką ir buvusį kandidatą į prezidentus.
Per pirmąjį parlamento posėdį po rinkimų W. Rosenkranzas buvo išrinktas 100 iš 162 atiduotų galiojančių balsų, sakė dabartinis parlamento pirmininkas Wolfgangas Sobotka.
W. Rosenkranzas, kuris buvo plačiai kritikuojamas dėl to, kad yra kraštutinių dešiniųjų studentų brolijos, garsėjančios griežtu pangermanišku nacionalizmu, narys, buvo išrinktas slaptu balsavimu.
Prieš balsavimą vykusiuose debatuose konservatyvusis kancleris Karlas Nehammeris, kuris tikisi vadovauti dar vienai vyriausybei, sakė, kad jo partija yra „įsipareigojusi laikytis parlamento papročių ir tradicijų“, kai pirmininką nominuoja stipriausia partija.
FPOe lyderis Herbertas Kicklis gyrė W. Rosenkranzą už „ištikimybę demokratijai, konstitucijai ir teisės viršenybei“.
Prieš balsavimą Vienos žydų bendruomenės (IKG) pirmininkas Oskaras Deutschas atvirame laiške parlamento nariams išreiškė savo pasipiktinimą, apibūdindamas W. Rosenkranzą kaip žmogų iš „revizionistų stovyklos“, kuris „atvirai reiškia pagarbą nacių nusikaltėliams“.