„Kyla pavojus, kad pasaulis pralaimės kovą su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu“, – sakė jis Niujorke naujienų agentūrai „dpa“.
Pasak jo, šių gaujų potencialas „destabilizuoti net pramonines valstybes, pavyzdžiui, Europoje“ esą pasiekė precedento neturintį mastą.
Vokietis J. Stockas lapkritį po dešimties metų darbo paliks Interpolo generalinio sekretoriaus pareigas. Jį pakeisti poste geriausiu šansus turi brazilas Valdecy Urquiza.
Interpolui priklauso 196 šalys, tai didžiausia pasaulyje policijos organizacija, koordinuojanti tarptautinį policijos bendradarbiavimą.
J. Stockas pabrėžė, jog Interpolas turi aiškių duomenų, kad mafijos grupuotės, anksčiau veikusios daugiausiai regioniniu mastu, dabar išplito visuose žemynuose.
„Jos veikia kaip pasaulinės įmonės“, – kalbėjo pareigūnas. Jos disponuoja „astronominiais ištekliais“, kad, pavyzdžių, galėtų vykdyti ginklų prekybą ir prekybą žmonėmis.
Tačiau pagrindinis gaujų pajamų šaltinis esą išlieka narkotikų prekyba, kuri ir Centrinėje Europoje tampa vis didesne problema.
„Kalbame apie visų rūšių narkotikus, kuriuos galima įsigyti nusikalstamose rinkose. Bet dabar didelė problema pirmiausiai yra kokainas“, – sakė J. Stockas.
Nepaisant pranešimų apie rekordinius narkotikų kiekius, konfiskuojamus Antverpeno, Roterdamo ir Hamburgo uostuose, kaina ir pasiūla gatvėje nesikeičia. Tai esą aiškiai rodo, kad narkotikų trūkumo nėra.
Spėjama, kad konfiskuojama tik apie 15–20 proc. visų įvežamų kvaišalų.
Siekiant kovoti su gaujų keliamais pavojais, reikia dar glaudesnio nacionalinių teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo, kalbėjo J. Stockas.