Praėjusį mėnesį įsilaužėliai atakavo Sietlo-Takomos tarptautinį oro uostą ir Sietlo uostą, pavogė apie tris terabaitus duomenų ir sutrikdė bilietų ir bagažo sistemų darbą.
Oro uosto pareigūnai ketvirtadienį pareiškė, kad nemokės 100 bitkoinų (arba 5,7 mln. JAV dolerių) išpirkos, kad pavogta informacija nebūtų skelbiama viešai.
Neaišku, kas buvo pagrobta, tačiau įsilaužėliai teigia, kad kartu su asmeniniais darbuotojų ir klientų duomenimis buvo gauti ir vidiniai prisijungimo duomenys.
Pasak laikraščio „Seattle Times“, pareigūnai patvirtino, kad už kibernetinės atakos ir išpirkos reikalavimo stovi Rusijos išpirkos reikalaujančių programišių gauja „Rhysida“. Grupuotė neteisėtai parduoda duomenis aukcione, įskaitant uosto darbuotojo paso skenavimo pavyzdį.
Trečiadienį Sea-Tac oro uosto vykdomasis direktorius Lance'as Lyttle'as sakė JAV Senato Prekybos, mokslo ir transporto komitetui:
„Šiuo metu tikriname nutekinimo svetainėje paskelbtus failus, taip pat kitus, kurie, mūsų manymu, buvo nukopijuoti. Kalbant apie išpirkos mokėjimą, tai prieštaravo mūsų vertybėms ir nemanome, kad tai geriausias valstybės lėšų panaudojimas.“
Pernai „Rhysida“ atakavo Britų biblioteką ir, pavogusi nuskenuotas darbuotojų pasų kopijas, darbo sutartis ir elektroninius laiškus, pareikalavo apie 800 tūkst. JAV dolerių bitkoinais. Praėjusį mėnesį grupuotė nusitaikė į Kolumbusą, Ohajo valstijoje, ir įsiskverbė į miesto kompiuterių sistemas, tačiau po šios kibernetinės atakos išpirkos nereikalavo.
Neaišku, kodėl grupė nusitaikė būtent į šį Vašingtono valstijoje esantį oro uostą. Atakos metu nedidelės oro transporto bendrovės, besinaudojančios Sea-Tac bendrojo naudojimo vartais, griebėsi ranka rašytų įlaipinimo bilietų ir bagažo paskirties vietų, todėl smarkiai vėlavo.