Rugpjūčio 31 d. S. Kyslycia rašė, kad Rusijos karo nusikaltėliams natūrali mirtis būtų tam tikra išsigelbėjimo forma. Jis aiškino, kad tai leistų jiems patekti tiesiai į pragarą, aplenkiant skaistyklą.
Prie savo įrašo S. Kyslycia pridėjo S. Lavrovo nuotrauką. Tada jis užsiminė, kad apie Rusijos užsienio reikalų ministro mirtį sklinda gandai, nors S. Lavrovo pavardės neminėjo. Savo įrašą S. Kyslycia baigė sakydamas, kad norėtų, jog S. Lavrovas būtų gyvas, kad galėtų jį matyti teisiamojo kėdėje.
„Kai kuriems Rusijos karo nusikaltėliams mirti savo lovoje elitinėje priemiesčio Landsahft bendruomenėje gali atrodyti lengviausia išeitis. Net jei jie aplenks teisiamųjų suolą, jie pateks tiesiai į pragarą ir ten degs amžinai, aplenkdami skaistyklą... Kai kurie sako, kad jis jau pakratė kojas, ir vis dėlto ironizuoju, kad norėčiau, jog jis būtų gyvas, kad galėčiau jį pamatyti teisiamųjų suole...“, – rašė S. Kyslycia.
Oficialios informacijos, patvirtinančios Rusijos užsienio reikalų ministro mirtį, nėra.
Ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., S. Lavrovas Maskvoje dalyvavo bendroje spaudos konferencijoje su Senegalo užsienio reikalų ministre Yassine Fall. Be to, sekmadienį Rusijos „Telegram“ kanaluose ir valstybinėje žiniasklaidoje buvo paskelbti pareiškimai, priskiriami pačiam S. Lavrovui. Visų pirma jis pareiškė, kad Rusija nesiderės su Ukraina dėl Kursko srities.
„Mes su niekuo nediskutuojame dėl savo teritorijos“, – rašoma S. Lavrovo pranešime.
Jame priduriama, kad Rusija savo teritorijos dalimi laiko keturis Ukrainos regionus – Donecko, Luhansko, Zaporižios ir Chersono.
Neseniai JT Saugumo Taryboje S. Kyslycia išdėstė du sprendimus, kurie galėtų paspartinti Rusijos teroro pabaigą.
Pirma, jis pasisakė už tai, kad būtų panaikinti apribojimai Ukrainai naudoti tolimojo nuotolio ginklus smūgiams prieš karinius objektus Rusijoje. Antra, pareigūnas pabrėžė, partneriai turi dislokuoti oro gynybos sistemas, kurios perimtų priešo raketas ir dronus netoli jų oro erdvės.
Politologas įvertino diplomato pareiškimą
Ukrainiečių plitologas Igoris Reiterovičius per radiją „NV“ kalbėjo apie tai, kodėl diplomatas S. Kyslycia daro tokius pareiškimus.
„Nemanau, kad tai ekstravagantiški (pareiškimai). Čia reikia suprasti, kad diplomatai, ypač dirbantys Jungtinėse Tautose, dirba darbą, kuris reikalauja maksimalaus viešumo ir būtinybės atkreipti dėmesį į tai, kas ten vyksta.
Kadangi mums tai yra tam tikra platforma perduoti informaciją apie Rusijos ir Ukrainos karą, ypač perduoti informaciją apie Rusijos karo nusikaltimus, tokie tekstai atlieka labai svarbų vaidmenį, į juos kreipiamas dėmesys ir jie primena pasauliui, kas iš tikrųjų vyksta Ukrainoje prasidėjus plataus masto Rusijos invazijai“, – kalbėjo jis.
Anot I. Reiterovičiaus, Ukrainos atstovas prie JT moka įnešti šiek tiek intrigos. Jis esą turi labai tikslių formuluočių ir taip jis primena plačiai auditorijai daug svarbių dalykų, kuriuos kartais pamirštame, rašo portalas „Fakty.ua“. Ypač ir svarbiausia, kad tai pamiršta įvairios kitos šalys, nes joms neseniai teko abejotinas malonumas klausytis, pavyzdžiui, to paties S. Lavrovo arba Rusijos atstovų, kurie kalba visiškas nesąmones, viską apverčia aukštyn kojomis ir užsiima atvira dezinformacija, toliau vertina portalas.
Politologas pripažįsta, kad galbūt kai kuri diplomatiniuose sluoksniuose jau žinoma informacija dar neišaiškėjo – tai privers daugelį žmonių susimąstyti, ieškoti ko nors apie šį „liūdną arklį“ (taip S. Kyslycios įraše vadinamas S. Lavrovas) ir prisiminti apie visus jo melus.
„Pažiūrėsime, palauksime. Manau, kad jeigu kažkas panašaus įvyko, tai anksčiau ar vėliau išaiškės, ir apie tai pradės rašyti visų pirma Rusijos žiniasklaida. Bet aš čia sutinku, kad, žinoma, pirmiausia norėčiau matyti tuos žmones teisiamųjų suole. O jei jie vis dėlto sulauks savo natūralios baigties – kad tai įvyktų ne gražiuose namuose, nupirktuose už pavogtus ir kruvinus pinigus, o kalėjimuose, kur jie nugyvens savo dienas,“ – apibendrino politologas.
„Fakty.ua“ primena, kad patys rusai dažnai skleidžia gandus apie savo lyderių, tarp jų ir Vladimiro Putino, mirtį. Taip jie esą stengiasi padėti jiems išvengti bausmės po karo.