Nuskendusios superjachtos istorijoje – naujos detalės: dingo ir daugiau įtakingų asmenų, tęsiama įtempta paieška

2024 m. rugpjūčio 20 d. 10:45
Lrytas.lt
Banko „Morgan Stanley International“ valdybos pirmininkas Jonathanas Bloomeris ir „Clifford Chance“ teisininkas Chrisas Morvillo yra tarp šešių žmonių, dingusių po to, kai pirmadienį prie Sicilijos krantų per audrą nuskendo prabangi jachta, BBC pranešė Sicilijos civilinės saugos tarnyba.
Daugiau nuotraukų (19)
59 metų Jungtinės Karalystės technologijų magnatas Mike'as Lynchas ir 18 metų jo dukra Hannah anksčiau taip pat buvo paskelbti dingusiais be žinios po incidento, įvykusio maždaug už 700 m nuo Viduržemio jūros salos kranto.
56 m ilgio laive „Bayesian“ plaukė 22 žmonės, įskaitant britus, amerikiečius ir kanadiečius. 15 žmonių buvo išgelbėti, įskaitant vienerių metų britų mergaitę. Sicilijos civilinė sauga taip pat patvirtino, kad rastas laivo virėjo kūnas.
Pasak Italijos žiniasklaidos, ankstų antradienio rytą atnaujinta paieškos operacija.
Su Didžiosios Britanijos vėliava plaukiojanti jachta, kurioje buvo 10 įgulos narių ir 12 keleivių, pirmadienį nuskendo netoli Portikelo uosto, esančio į rytus nuo Sicilijos sostinės Palermo.
Jachta apvirto apie 5 val. vietos laiku po to, kai stipri audra sukėlė vandens pliūpsnius, arba besisukančius oro ir rūko stulpus.
Liudininkai Italijos naujienų agentūrai „Ansa“ pasakojo, kad audros metu „Bayesian“ inkaras buvo nuleistas, todėl lūžo stiebas, laivas prarado pusiausvyrą ir nuskendo.
Pirmadienį iš Romos ir Sardinijos atskrido specializuoti ugniagesių ir gelbėtojų narai, apmokyti dirbti ankštose erdvėse, tačiau pirmoji laivo nuolaužų paieška maždaug 50 metrų gylyje po jūros paviršiumi buvo nesėkminga. „Prieiti pavyko tik prie tiltelio, sunkiai pasiekiamo dėl esančių baldų, trukdančių praeiti“, – socialinėje žiniasklaidoje paskelbė Italijos priešgaisrinė tarnyba.
M.Lynchas, vienas iš dingusių keleivių, kai kurių vadinamas „britų Billu Gatesu“. Jis buvo vienas iš programinės įrangos bendrovės „Autonomy“ įkūrėjų, o 2011 m. ją pardavė JAV kompiuterijos milžinei „Hewlett-Packard“ (HP) už 11 mlrd. dolerių (virš 9,9 mlrd. eurų).
Tačiau po šio didelio atgarsio sulaukusio įsigijimo daugiau nei dešimtmetį vyko įtempta teisinė kova. Birželį jis buvo išteisintas JAV dėl daugybės kaltinimų sukčiavimu, už kuriuos jam grėsė du dešimtmečiai kalėjimo. Pranešama, kad M.Lynchas pakvietė savo teisininkų komandos narius į jachtą atšvęsti išteisinimo.
Jachta nuskendo tą pačią dieną, kai advokatas patvirtino, kad vienas iš M.Lyncho kaltinamųjų sukčiavimo byloje Stephenas Chamberlainas mirė po to, kai šeštadienį Kembridžšyre jį partrenkė automobilis.
Advokatas Chrisas Morvillo taip pat buvo įtrauktas į dingusiųjų sąrašą. Ch.Morvillo dirbo su didelio atgarsio sulaukusiomis korupcijos bylomis, įskaitant neseniai vykusį M.Lyncho teismo procesą. Jis taip pat dirbo su 2001 m. teroristinių išpuolių prieš Pasaulio prekybos centrą baudžiamuoju tyrimu. 1999–2005 m. jis buvo JAV pietinės Niujorko apygardos prokuroro padėjėjas.
Vienas iš šešių dingusių asmenų yra ir „Morgan Stanley International“ valdybos pirmininkas Jonathanas Bloomeris. Šis 70-metis britas taip pat yra draudimo bendrovės „Hiscox“ pirmininkas.
Registruotas „Bayesian“ savininkas yra „Revtom Ltd“. Šešiuose apartamentuose superjachtoje gali apsistoti iki 12 svečių. Suprantama, kad jachtos pavadinimas kilęs iš Bajeso teorijos, kuria buvo paremta M.Lyncho daktaro disertacija.
M.Lyncho žmona Angela Bacares įvardijama kaip vienintelė teisėta jachtos „Revtom“, registruotos Meno saloje, savininkė. A.Bacares buvo viena iš 15 išgelbėtų žmonių. Taip pat išgyveno britų motina ir jos vienerių metų dukra.
Motina, kurią vietos gyventojai įvardijo kaip Charlotte Golunski, vėliau papasakojo, kaip ji laikė savo kūdikį virš jūros paviršiaus, kad išgelbėtų jį nuo paskendimo.
Italijos laikraščiui „La Repubblica“ ji pasakojo, kad jos šeima išgyveno, nes buvo ant denio, kai jachta nuskendo. Ji sakė, kad juos pažadino „griaustinis, žaibai ir bangos, kurios privertė mūsų laivą šokti“, o prieš įmetant į vandenį jie pasijuto tarsi „pasaulio pabaiga“.
„Dvi sekundes praradau dukrą jūroje, tada greitai ją apkabinau tarp bangų šėlsmo“, – laikraštis citavo jos žodžius.
Išgyvenusieji teigė, kad kelionę savo darbo kolegoms organizavo M.Lynchas. Iš pradžių po nelaimės netoliese buvęs su Nyderlandų vėliava plaukiojantis laivas gelbėjo iš bangų išsigelbėjusius žmones ir rūpinosi jais, kol atvyko pagalbos tarnybos.
Praūžus audrai kapitonas Karstenas Borneris sakė, kad jo įgula pastebėjo, jog jachta, kuri plaukė jiems iš paskos, dingo. „Pamatėme raudoną signalinę raketą, todėl su pirmuoju kapitono padėjėju nuėjome į tą vietą ir radome dreifuojantį gelbėjimo plaustą“, – sakė jis agentūrai „Reuters“. Tame gelbėjimo plauste buvo 15 išsigelbėjusiųjų, iš kurių trys buvo „sunkiai sužeisti“, sakė jis.
Aštuoni iš išgelbėtųjų gydomi ligoninėje, pranešė Italijos pakrančių apsaugos tarnyba. Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija pranešė, kad po incidento Sicilijoje teikia paramą keliems Didžiosios Britanijos piliečiams ir jų šeimoms. Didžiosios Britanijos jūrų laivų avarijų tyrimo skyrius taip pat siunčia inspektorių grupę, kuri atliks „preliminarų vertinimą“ dėl Jungtinėje Karalystėje registruoto laivo nuskendimo.
Parengta pagal BBC inf.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.