Kinijoje sudegė senas lėktuvnešis: kadaise priklausė galingam sovietų laivynui

2024 m. rugpjūčio 19 d. 10:13
Lrytas.lt
Savaitgalį netoli Šanchajaus esančiame vandens telkinyje sudegė buvęs sovietų lėktuvnešis – tai paskutinė nesėkmė, ištikusi išvestą iš eksploatacijos karinį laivą nuo tada, kai jis buvo paverstas Kinijos turistų traukos centru.
Daugiau nuotraukų (1)
Pastaruosius aštuonerius metus lagūnoje prie Jangdzės upės Nantongo mieste, Jiangsu provincijoje, stovėjęs lėktuvnešis „Minsk“ užsiliepsnojo atliekant remonto darbus, siekiant jį paversti karinio pramogų parko dalimi, šeštadienį pranešė valstybinis Kinijos nacionalinis radijas.
Gaisras kilo penktadienio popietę ir buvo užgesintas maždaug po 24 valandų, sakoma pranešime.
Socialinėje žiniasklaidoje pasirodė vaizdai, kuriuose matyti tankūs dūmai ir didelės liepsnos ant lėktuvnešio denio, o vėlesnėse nuotraukose matyti didelė laivo antstato žala ir apanglėjęs metalas ant laivo šono žemiau pagrindinio denio.
„Nukentėjusiųjų nėra, o nelaimės priežastis tiriama“, – sakoma pranešime, cituojant vietos ugniagesius.
Anot pranešimo, anksčiau lėktuvnešis „Minsk“ 16 metų buvo pagrindinis atrakcionas dabar jau nebeveikiančiame pramogų parke pietų Kinijoje.
Pranešime taip pat rašoma, kad neseniai pradėtos laivo renovacijos pastangos paversti jį kito pramogų parko centru dabar kelia abejonių.
„Gaila, kad dėl gaisro šio projekto perspektyvos tapo per daug neaiškios“, – Kinijos nacionaliniam radijui sakė pareigūnas.
Kadaise galingam sovietų Ramiojo vandenyno laivynui priklausęs „Minsk“ buvo antrasis iš keturių Kijevo klasės lėktuvnešių, kuriuos 1970–1987 m. pastatė Sovietų Sąjunga.
Įprastiniu kuru varomas ir maždaug 42 000 tonų keliamosios galios laivas, kurio keliamoji galia buvo mažiau nei pusė JAV karinio jūrų laivyno Nimitz klasės atominio lėktuvnešio keliamosios galios, galėjo gabenti tuziną naikintuvų ir tiek pat sraigtasparnių.
Pastatytas laivų statykloje dabartinėje Ukrainoje ir pavadintas dabartinės Baltarusijos sostinės vardu, jis tarnavo Sovietų Sąjungos Ramiojo vandenyno laivyne nuo jo įvedimo į eksploataciją 1978 m. iki Sovietų Sąjungos iširimo 1991 m., kai tapo Rusijos karinio jūrų laivyno nuosavybe.
1993 m. Rusija laivą išleido į atsargą ir pardavė jį bei seserinį laivą „Novorosijsk“ Pietų Korėjos bendrovei į metalo laužą.
Kol „Novorosijsk“ buvo išmontuotas Pietų Korėjos Pohango uoste, aplinkosaugos grupės pasisakė prieš „Minsk“ buvimą šalyje. Vėliau laivas buvo parduotas Kinijos bendrovei ir galiausiai perduotas kūrėjams, kurie jį pavertė pagrindiniu 2000 m. atidaryto pramogų parko „Minsk World“ Šendžene akcentu.
Parkas patyrė finansinių sunkumų ir galiausiai 2016 m. buvo uždarytas, o lėktuvnešis „Minsk“ perkeltas į dabartinę vietą Nantonge.
Vienas iš kitų „Minsk“ seserinių laivų „Kijevas“ yra atrakcija Binhai lėktuvnešių teminiame parke Tiandzine, Kinijos šiaurės rytų pakrantėje.
Iš keturių sovietų pastatytų Kijevo klasės lėktuvnešių tebenaudojamas tik paskutinis – „Baku“. 2004 m. jis buvo parduotas Indijai, rekonstruotas ir 2013 m. priimtas į Indijos karinio jūrų laivyno sudėtį kaip INS „Vikramaditya“ ir dabar yra šios tarnybos flagmanas.
Parengta pagal CNN inf.
KinijaŠanchajussudegė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.