A. Araghchi kandidatūrą dar turi patvirtinti parlamento nariai, nors manoma, kad jų parama praktiškai garantuota.
A. Araghchi yra buvęs ambasadoriumi Suomijoje ir Japonijoje. Valdant velioniui prezidentui Ebrahimui Raisi, jis ėjo užsienio reikalų ministro pavaduotojo pareigas.
Jis vadovavo Irano delegacijai Vienoje vykusiose derybose, kurioms pasibaigus Teheranas ir keletas galingųjų pasaulio valstybių 2015 m. pasirašė susitarimą, pagal kurio sąlygas mainais į panaikintas sankcijas buvo nustatyti griežti Irano branduolinės programos apribojimai.
Pastaraisiais metais jis taip pat vadovavo Irano komandai kol kas sėkmės neatnešusiose derybose, kad vėl būtų atnaujintas susitarimas, kuris nutrūko, kai iš jo pasitraukė JAV, o Teheranas liovėsi vykdyti jo sąlygas.
A. Araghchi teigia esąs už santykių su Vakarais gerinimą ir atviro, tačiau kritiško dialogo su Vašingtonu palaikymą.
Prezidentas M. Pezeshkianas yra sakęs, kad branduolinių derybų pratęsimas yra vienas iš svarbiausių klausimų jo darbotvarkėje, mat yra siekiama, kad būtų atšauktos Vakarų sankcijos ir Iranas galėtų išsivaduoti iš beveik šešerius metus trunkančios ekonominės krizės.
Politinių analitikų nuomone, M, Pezeshkianas nenori veltis į karinį konfliktą su Izraeliu, manydamas, jog dėl to nukentėtų tiek galimybė pratęsti derybas tiek dėl branduolinio susitarimo, tiek dėl paliaubų Gazoje.
Šeštadienį M. Pezeshkianas dar kartą patvirtino, kad Irano atominės energijos organizacijos vadovo pareigas toliau eis Mohammadas Eslami.
Apžvalgininkų manymu, A. Araghchi ir į viceprezidento pareigas paskirtas Javadas Zarifas bei M. Eslami taps pagrindiniai derybininkai bet kokiose būsimose derybose dėl 2015 m. branduolinio susitarimo atgaivinimo.
Liepos pradžioje laimėjęs rinkimus, M. Pezeshkianas sakė, kad Iranas neketina konstruoti branduolinių bombų, nes tai nėra numatyta šalies gynybos doktrinoje.