Kaip jis pažymėjo laikraščiui „Financial Times“, vis daugiau įmonių Ukrainoje užsidarys dėl išteklių trūkumo. Tai turės neigiamą poveikį ekonomikai. Manoma, kad rugsėjo pabaigoje padėtis gali pasiekti kritinį tašką.
„Galima mobilizuoti 1 mln. žmonių, bet jei neturėsite išteklių jiems apginkluoti, nebus prasmės. Kariuomenė bus bejėgė, jei ekonomika žlugs“, – pabrėžė parlamento narys.
Tuo pat metu priėmus ekonominės rezervacijos įstatymą, 895 000 žmonių liks savo vietose, o kariuomenė gaus apie 200 mln. grivinų.
„Šie pinigai nepriklauso nuo to, kokios nuotaikos atsibus Viktoras Orbanas ar kas bus kitas JAV prezidentas“, – aiškino D. Natalucha, užsimindama apie nuolatinius ES paramos vėlavimus dėl Vengrijos premjero.
Tačiau toks pasiūlymas sulaukė daug ginčų ir kritikos trūkstant karių fronte. Tuo pačiu metu finansiniais ištekliais pagrįsta šaukimo sistema atrodo nesąžininga.
Pasak D. Nataluhos, apie 800 tūkst. vyrų, norėdami išvengti kariuomenės, perėjo į pogrindį – pakeitė adresą ir susirado darbą, kuriame jiems mokės grynaisiais pinigais. Dėl to TCC darbuotojai dažniau taikosi į įmones, kuriose darbuotojai būna fiziškai.
„Turime paaiškinti žmonėms, kad karo ir ekonominės krizės sąlygomis neįmanoma nepriimti sudėtingų, nepopuliarių sprendimų“, – pabrėžė vienas iš „Monobank“ įkūrėjų ir generalinis direktorius Olegas Gorochovskis.
Jis pažymėjo, kad Rusijos karo sąlygomis, kai agresoriaus ištekliai viršija Ukrainos išteklius, „kalbama ne apie teisingumą, o apie efektyvumą“. Kaip aiškina verslininkas, aukštos kvalifikacijos programuotojas banke ar internetinėje prekyvietėje bus naudingesnis Ukrainos užnugaryje, o ne pasiųstas į fronto liniją.
D. Natalucha taip pat pridūrė, kad „negalima laimėti karo vien tik teisingumu. Karas pats savaime yra neteisingas“.
Parengta pagal „Unian“ inf.