Jos teigimu, „Rusijos kosmoso pajėgų strateginiai raketnešiai Tu-95MS ir Kinijos karinių oro pajėgų strateginiai bombonešiai Xian H-6 vykdė oro patruliavimą virš Čiukčių ir Beringo jūrų ir šiaurinės Ramiojo vandenyno dalies“.
Rusijos pranešimas pasirodė po to, kai bendra JAV ir Kanados Šiaurės Amerikos aerokosminės gynybos vadavietė (NORAD) pranešė, kad trečiadienį amerikiečių ir kanadiečių karo lėktuvai tarptautinėje oro erdvėje netoli Aliaskos perėmė du Rusijos ir du Kinijos bombonešius.
Jame teigiama, kad bombonešiai „liko tarptautinėje oro erdvėje“ ir „nebuvo laikomi keliančiais grėsmę“.
Maskva taip pat sakė, kad patruliai laikėsi tarptautinės teisės ir nepažeidė užsienio valstybių oro erdvės, pridurdama, kad „tam tikruose maršruto etapuose aviacijos grupę lydėjo užsienio valstybių naikintuvai“.
Patruliavimas buvo „2024 metų karinio bendradarbiavimo plano dalis, nenukreiptas prieš trečiąsias šalis“, teigė Maskva.
Rusijos gynybos ministerija paskelbė kylančių ir besileidžiančių lėktuvų vaizdus, taip pat iš oro filmuotą medžiagą.
Lėktuvai TU-95MS buvo sukurti sovietmečiu tolimojo nuotolio sparnuotosioms raketoms nešti ir yra Rusijos branduolinės triados dalis. Lėktuvai Xian H-6 taip pat gali gabenti branduolinius užtaisus.
Pastaraisiais metais Kinija ir Rusija suartėjo ir reguliariai rengia bendras karines pratybas.
Sekmadienį Rusija pranešė pakėlusi naikintuvus, kad neleistų dviem JAV strateginiams bombonešiams kirsti jos sienos virš Barenco jūros Arktyje.
JAV kariuomenė įprastai vykdo skrydžius virš tarptautinių vandenų, operacijas, kurios, jos teigimu, vykdomos neutralioje oro erdvėje, tačiau pastaraisiais mėnesiais Maskva reaguoja agresyviau.