Atostogaujančius Europoje pasitiko nemalonus siurprizas: dešimtys skrydžių buvo atšaukti, dalis – perkelti

2024 m. liepos 25 d. 20:23
Lrytas.lt
„Nafta žudo“ pasivadinę klimato aktyvistai pradėjo protesto akcijas visoje Europoje – prilipo prie asfalto ir vasaros sezono metu nutraukė skrydžius visame žemyne.
Daugiau nuotraukų (4)
Nuo Oslo iki Barselonos oro uostuose vykusiuose protestuose aktyvistai nutraukė skrydžius ir reikalavo, kad turtingos ir aplinką teršiančios šalys iki 2030 m. atsisakytų iškastinio kuro. Protestai, per kuriuos, aktyvistų teigimu, buvo suimti keli asmenys, vyko kitą dieną po to, kai klimato mokslininkai užfiksavo karščiausią pasaulyje dieną.
„Paprasti žmonės šiandien ima reikalus į savo rankas, kad padarytų tai, ko nesugebėjo padaryti mūsų nusikaltėlių vyriausybės, – teigiama kampanijos pareiškime. – Mes aukojamės kovodami prieš pasaulinės iškastinio kuro ekonomikos mašiną ir sakome: Nafta žudo.“
Trečiadienio rytą Vokietijoje klimato grupės „Letzte Generation“ („Paskutinė karta“) protestuotojai trumpam sustabdė skrydžius, kai Kelno-Bonno oro uoste perpjovė grandinėmis apraizgytą tvorą ir prisilipino prie asfalto. Oro uostas pranešė, kad 31 skrydis buvo atšauktas, o šeši – nukreipti.
Austrijoje aktyvistai prieš pakilimą atsisakė atsisėsti į savo vietas, o kiti Vienos oro uosto terminale išpylė oranžinius dažus. Šveicarijoje jie užblokavo kelius, vedančius į Ciuricho ir Ženevos oro uostus.
Kiti protestai vyko Norvegijos, Suomijos ir Ispanijos oro uostuose. Jungtinėje Karalystėje 10 „Just Stop Oil“ aktyvistų buvo suimti įtarus, kad jie planavo sutrikdyti darbą Londono Heathrow oro uoste. Visi jie tebėra sulaikyti.
74 metų į pensiją išėjusi programinės įrangos analitikė Rita Straub „The Guardian“ teigė, kad pilietiniu nepaklusnumu ji siekia „sukrėsti politikus“ ir daryti spaudimą.
„Man gėda dėl pasaulio būklės, kurią palieku savo proseneliams ir sūnėnams. Negaliu tyliai stebėti, kaip dėl iškastinio kuro toliau žūsta tūkstančiai žmonių, o vyriausybės toliau plečia jo naudojimą“, – rėžė ji.
Aktyvistai teigė, kad turtingosios šalys turi atsakomybę laipsniškai atsisakyti iškastinio kuro ir turi daugiausia galimybių tai padaryti.
„Oro uostuose tampa aišku: šiandien nebegalime sau leisti to, kas anksčiau buvo normalu“, – „The Guardian“ aiškino viena iš „Letzte Generation“ rėmėjų Lili Gomez.
Jungtinė Karalystės ir Vokietijos valdžios institucijos užkardė protestus oro uostuose ir siekė griežtesnių bausmių aktyvistams.
Prie trečiadienį vykusių protestų prisijungusios organizacijos „Extinction Rebellion“ Olandijos padalinys perspėjo, kad šeštadienį planuojamos tolesnės akcijos mažiausiai septynių šalių oro uostuose.
Parengta pagal „The Guardian“ inf.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.