Jautrus pasakojimas, kylantis šeimos klanas ir keista taktika dėl J. Bideno: įvardijo 5 svarbiausius D. Trumpo kalbos aspektus

2024 m. liepos 19 d. 22:19
Lrytas.lt
Po kelių audringų savaičių, per kurias JAV politinis klimatas iš esmės pasikeitė, Donaldas Trumpas, ketvirtadienio vakarą trečią kartą priimdamas respublikonų prezidento nominaciją, pasiuntė vienybės ir stiprybės žinią.
Daugiau nuotraukų (37)
D.Trumpas pasirodė po audringo kantri roko žvaigždės Kid Rocko pasirodymo, kuris atliko savo dainos „American Bad Ass“ versiją, po JAV mišrių kovos menų organizacijos UFC vadovo Dana White'o įžangos, amerikietiškų imtynių legendos Hulko Hogano marškinėlių plėšymo ir jo mitingo himno „God Bless the USA“ (liet. „Telaimina Dievas JAV“) dainavimo. Jam žengiant į sceną jo vardas ekrane buvo užrašytas milžiniškomis šviesos raidėmis.
Tačiau po šios įspūdingos įžangos buvęs prezidentas atrodė gana santūrus, nes daugiau nei 90 minučių kalbėjo respublikonams, dažnai nukrypdamas nuo scenarijaus, vertina BBC.
Jis išsamiai papasakojo apie neseniai įvykdytą pasikėsinimą į jo gyvybę, leisdamas suprasti, kad jį išgelbėjo dieviškasis įsikišimas.
Tačiau, nors ir pabrėžė nacionalinio bendrumo idėją, jis negalėjo atsispirti aštrioms strėlėms į Demokratų partijos lyderius.
BBC išskyrė 5 svarbiausius D. Trumpo kalbos aspektus.
„Tiek daug kraujo“
Savo kalbą D.Drumpas pradėjo pasakojimu apie praėjusį šeštadienį surengta pasikėsinimą į jo gyvybę Pensilvanijoje.
„Kaip jau žinote, žudiko kulka buvo per ketvirtį colio nuo to, kad atimtų man gyvybę“, – sakė jis susirinkusiems respublikonų delegatams.
Jis sakė, kad šiek tiek pasuko galvą, norėdamas pamatyti ekrane projektuojamą lentelę apie imigraciją.
„Norėdamas pamatyti diagramą, pradėjau – štai taip – suktis į dešinę ir buvau pasiruošęs pradėti šiek tiek toliau suktis, ko, labai pasisekė, nepadariau, kai išgirdau garsų švilpimą ir pajutau, kad kažkas man pataikė, tikrai, labai stipriai, į dešinę ausį. Pasakiau sau: „Oho, kas tai buvo – tai galėjo būti tik kulka“.
D.Trumpas pavadino „labai drąsiais“ į sceną skubėjusius slaptosios tarnybos agentus.
„Stoviu prieš jus šioje arenoje tik visagalio Dievo malonės dėka, – sakė jis. – Daugelis žmonių sako, kad tai buvo apvaizdos akimirka. Tikriausiai taip ir buvo.“
Jis dėkojo miniai, buvusiai Butleryje, Pensilvanijos valstijoje, už tai, kad ji nepuolė į paniką ir nesukėlė sąmyšio.
„Jie tiesiog nenorėjo manęs palikti, ir jų veiduose matėsi meilė“, – sakė jis.
J. Bideno vardas paminėtas tik kartą
Nors jo kalboje buvo aštriai kritikuojama JAV prezidento Joe Bideno politika daugybe aspektų, D.Tuampas tik vieną kartą tiesiogiai paminėjo savo varžovo vardą, pavadindamas jį vienu blogiausių prezidentų istorijoje, kaip jis dažnai daro per mitingus.
„Žala, kurią jis padarė šiai šaliai, yra neįsivaizduojama, – sakė jis, – tiesiog neįsivaizduojama.“
Dėl J.Bideno kandidatavimo ateities ir toliau tvyro nežinomybė. Trečiadienį jam buvo diagnozuotas Covid-19 ir jis sveiksta savo namuose Delavere.
J.Bidenas pažadėjo likti varžybose, nepaisant pranešimų, kad įtakingiausi demokratai, įskaitant Baraką Obamą ir Nancy Pelosi, dabar abejoja jo pozicija, o vis daugiau Kongreso įstatymų leidėjų ragina jį pasitraukti ir pasiūlyti naują kandidatą.
Melagingi pareiškimai ir klaidinantys teiginiai
D.Trumpas pažadėjo pastatyti likusią pietinės sienos sieną, „kurios didžiąją dalį jau pastačiau“. Šis teiginys nėra tikslus – per pirmąją jo kadenciją buvo pastatyta mažiau nei 500 mylių (805 km).
Jis taip pat piešė didžiulės infliacijos vaizdą, sakydamas, kad „maisto produktai pabrango 50 proc., benzinas – 60–70 proc., hipotekos palūkanos padidėjo keturis kartus“.
Infliacija yra svarbi Amerikos rinkėjų problema, tačiau nuo 2021 m. sausio, kai J.Bidenas pradėjo eiti pareigas, kainos iš viso pakilo apie 20 proc.
D.Trumpas taip pat keliose vietose paminėjo savo nepagrįstą teiginį, kad sukčiavimas 2020 m. rinkimuose jam kainavo prezidento postą.
Ryškėjantis Trumpų klanas
Suvažiavimas baigėsi įprastu šeimos susirinkimu scenoje. Tačiau D.Trumpo klanas yra daugiau nei tik šou – dabar jie yra tikri respublikonų valdžios atstovai, galintys tapti dinastija.
D.Trumpo sūnums Ericui ir Donaldui jaunesniajam buvo suteiktos svarbios vietos kalboms, o Donaldas jaunesnysis, kaip pranešama, turėjo didelės įtakos išrenkant kandidatą į viceprezidentus J. D. Vance'ą.
Savaitės pradžioje į sceną žengė Erico žmona Lara Trump. Būdama viena iš Respublikonų nacionalinio komiteto pirmininkų, ji atliks svarbų vaidmenį rinkimų kampanijoje.
Suvažiavime taip pat kalbėjo mažai žinomi klano nariai, pavyzdžiui, jo vyriausioji anūkė Kai Trump, aistringa golfo žaidėja. Jai 17 metų, tačiau lapkričio mėn. ji dar neturės teisės balsuoti.
Kiti Trumpai buvo daug mažiau žinomi. Paskutinį vakarą retai viešai pasirodė Melania Trump, tačiau ji nekilo į tribūną ir nekalbėjo, kaip paprastai tokiomis progomis daro JAV kandidatų žmonos.
Taip pat ir D.Trumpo dukra Ivanka, kuri su savo vyru Jaredu Kushneriu dalyvavo suvažiavime tik paskutinę dieną. Kadaise buvusi artima tėvo patarėja, ji pasitraukė iš politikos tėvui palikus Baltuosius rūmus.
Vienybė pasislėpė antrajame plane?
D.Trumpas apskritai bandė tęsti bendrą nacionalinės vienybės temą, kuri šią savaitę nuolat skambėjo partijų suvažiavime, tačiau keliose vietose jis nukrypo į aštrius išpuolius prieš demokratus ir jų politiką.
Kalbos pradžioje jis pasakė miniai: „Kartu mes pradėsime naują saugumo, klestėjimo ir laisvės erą visų rasių, religijų, spalvų ir įsitikinimų piliečiams.“
„Kandidatuoju į prezidentus dėl visos Amerikos, o ne dėl pusės Amerikos, nes nėra pergalės laimėti dėl pusės Amerikos“, – pridūrė.
Vis dėlto jis negalėjo atsispirti reklaminėms replikoms, kritikuojančioms aukščiausius demokratus ir Jungtinių automobilių darbininkų, vienos didžiausių šalies profsąjungų, vadovybę. Be kritikos prezidentui J.Bidenui, buvusią Atstovų Rūmų pirmininkę Nancy Pelosi jis pavadino „pamišusia“. Kalbėdamas apie jam iškeltas teisines bylas, jis sakė: „Jie turi tai sustabdyti, nes jie griauna mūsų šalį“.
D.Trumpas taip pat pareikalavo, kad „Demokratų partija nedelsdama liautųsi ginklavusi teisingumo sistemą“.
Kaip ir per visą jo politinę karjerą, imigracija buvo svarbiausias darbotvarkės klausimas.
Nelegalią imigraciją jis pavadino „invazija, kuri kasmet pražudo šimtus tūkstančių žmonių“, ir pažadėjo „didžiausią deportacijos operaciją per visą mūsų šalies istoriją – net didesnę nei prezidento Dwighto D. Eisenhowerio prieš daugelį metų“. 1954 m. iš JAV buvo deportuota daugiau kaip milijonas meksikiečių imigrantų.
Vienoje iš ilgiausių kalbų suvažiavime jis kaltino imigrantus dėl nusikalstamumo ir sakė: „Mes tapome sąvartynu pasauliui, kuris juokiasi iš mūsų, jie mano, kad esame kvaili.“
Parengta pagal BBC inf.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.