Nuotraukos, kuriomis internete pasidalijo ir oficiali miesto turizmo socialinių tinklų paskyra „Sveiki atvykę į Florenciją“, paskatino audringų internautų reakcijųlaviną, raginimus suimti ir taikyti griežtesnes priemones blogai besielgiantiems turistams.
Netoli garsiojo Ponte Vecchio tilto ant gatvės kampo stovinti Bakcho skulptūra yra moderni XVI a. skulptoriaus Giambolognos kūrinio kopija. Originalas saugomas netoliese esančiame Bargello muziejuje.
„Tai rezultatas ilgamečių bandymų paversti Florenciją Disneilendu“, – sakė pasipiktinęs socialinių tinklų vartotojas.
Italijos kultūros paveldą propaguojančios asociacijos „Confcultura“ pirmininkė Patrizia Asproni Italijos žiniasklaidai sakė, kad šie „nuolatiniai šiurkštumo ir barbariškumo atvejai“ vis pasikartoja, kadangi visi jaučiasi turintys teisę nebaudžiamai daryti, ką nori.
P. Asproni paragino taikyti Singapūro modelį su „griežta kontrole, didelėmis baudomis ir nuline tolerancija“ blogam elgesiui.
„Turistai čia laukiami, tačiau jie turi gerbti mūsų meno kūrinius, nesvarbu, ar tai būtų originalai, ar replikos“, – pasakojo Florencijos archeologijos ir vaizduojamojo meno kuratorė Antonella Rinaldi.
„Nors abejoju, ar ši ponia (red. past. – nuotraukoje vaizduojama moteris), kurią smerkiu, žino skirtumą“, – pridūrė ji.
Florencija yra viena žymiausių turistų lankomų vietų pasaulyje.
2023 m. birželio-rugsėjo mėn. mieste, kuriame gyvena vos 382 000 gyventojų, apsilankė apie 1,5 mln. žmonių.
Vietos gyventojai jau seniai kovoja su didžiuliu turistų antplūdžiu, kuris vasaros mėnesiais siauras Florencijos gatveles paverčia nuolatiniais žmonių srautais.
Vadinamasis „perteklinio turizmo“ fenomenas paskatino kelis pasaulio miestus imtis pokyčių priimant turistus.
Praėjusį mėnesį Barselonos meras pažadėjo per penkerius metus panaikinti trumpalaikes turistų nuomas mieste, o keliose turistų pamėgtose vietose, pavyzdžiui, Venecijoje ar Japonijoje esančiame Fudži kalne, buvo įvestas dienos mokestis, kad būtų sumažintas turistų skaičius.
Parengta pagal BBC inf.