Po NATO pareiškimų apie Rusijos ir Kinijos ryšius, pastarosios atsakas: „Visi žino, kad ne Kinija sukūrė krizę Ukrainoje“

2024 m. liepos 11 d. 06:27
NATO lyderiai trečiadienį pareiškė, kad stiprėjantys Kinijos ir Rusijos ryšiai kelia didelį susirūpinimą, ir apkaltino Pekiną įgalinant Maskvos karą prieš Ukrainą.
Daugiau nuotraukų (4)
Kinija „tapo svarbia Rusijos karo prieš Ukrainą įgalintoja“, nes ji plėtoja vadinamąją „limitų nevaržomą“ partnerystę ir teikia didelę paramą Rusijos gynybos pramonės bazei, Vašingtone vykstančio NATO viršūnių susitikimo deklaracijoje nurodė Aljanso lyderiai.
Jie taip pat paragino Kiniją nutraukti „visą materialinę ir politinę paramą Rusijos karui“.
„Tai apima dvigubos paskirties medžiagų, tokių kaip ginklų komponentai, įranga ir žaliavos, perdavimą“, – tvirtinama deklaracijoje.
Kinija „negali įgalinti didžiausio karo Europoje pastarojo meto istorijoje be neigiamo poveikio jos interesams ir reputacijai“, pažymėjo Aljansas.
Pekinas anksčiau šią savaitę buvo užsipuolęs NATO ir pareiškęs, kad Aljansas esą ieško dingsties išplėsti savo įtaką į rytus.
JAV jau daug metų spaudžia savo sąjungininkus Europoje skirti daugiau dėmesio Kinijos keliamoms grėsmėms.
„Manau, kad šiame viršūnių susitikime NATO pasiųsta žinutė yra labai stipri ir labai aiški, mes aiškiai abiprėžiame Kinijos atsakomybę įgalinant Rusijos karą“, – pareiškė kadenciją baigiantis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.
Visgi į tai atsakė ir pati Kinija, antradienį perspėjusi NATO, kad ši „neprovokuotų konfrontacijos“ dėl jos ryšių su Rusija.
Atsakydamas į šiuos teiginius, Pekino misijos Europos Sąjungoje atstovas pasakė: „NATO turėtų liautis kelti bangas dėl vadinamosios Kinijos grėsmės ir neprovokuoti konfrontacijos bei konkuravimo, ir vietoje to turėtų labiau stengtis prisidėti prie taikos ir stabilumo pasaulyje“.
„Visi žino, kad ne Kinija sukūrė krizę Ukrainoje. Kinijos pozicija Ukrainos atžvilgiu yra aiški ir visų liaupsinama“, – pridūrė jis.
Kinija atsisako pasmerkti Rusijos invaziją, o pernai išplatino dokumentą, kuriame ragina „politinėmis priemonėmis išspręsti“ konfliktą – Vakarų šalių manymu, toks sprendimas suteiktų galimybę Rusijai pasilikti didžiąją dalį užimtos Ukrainos teritorijos.
Kinijos ir Rusijos strateginė partnerystė nuo invazijos pradžios tapo dar glaudesnė.
Pekinas teigia šiame kare esantis neutralia šalimi ir sako nė vienai iš šalių nesiunčiantis jokios karinės pagalbos – kitaip nei Jungtinės Valstijos ir kitos Vakarų šalys.
Tačiau jis suteikė gyvybiškai svarbios pagalbos nuo likusio pasaulio atskirtai Rusijos ekonomikai, o nuo konflikto pradžios šių dviejų šalių prekyba tik suklestėjo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.