„Ruandos planas buvo miręs ir palaidotas dar iki jo įgyvendinimo pradžios (...) Nesu pasirengęs tęsti triukų, kurie neveikia kaip atgrasymo priemonė“, – K. Starmeris sakė žurnalistams pirmojoje savo spaudos konferencijoje.
Ėmęsis „stabdyti valtis“ buvęs premjeras Rishis Sunakas rizikavo politine reputacija – jis stūmė prieštaringai vertinamą planą nepaisydamas žmogaus teisių aktyvistų kritikos ir nepalankių teismo sprendimų.
Leiboristų partija tvirtino, kad atsisakys plano išvežti į Ruandą žmones, kurie kirto Lamanšo sąsiaurį valtimis iš šiaurės Prancūzijos.
K. Starmeris yra anksčiau teigęs, kad R. Sunako politika nėra nei atgrasanti, nei ekonomiškai naudinga.
Imigracija tampa vis didėjančia politine problema Jungtinėje Karalystėje, išstojusioje iš Europos Sąjungos 2020-aiais. Šalies valdžia tuomet žadėjo „atsiimti sienų kontrolę“.
Naujasis vyriausybės vadovas teigė, kad spręs problemą „prieš srovę“, t. y. sunaikindamas žmonių kontrabandos gaujas, kurios organizuoja gabenimą per valstybės sieną.
Pasak K. Starmerio, ši politika remsis nauja „elitine“ sienų saugumo komanda, kurią sudarys imigracijos ir teisėsaugos specialistai, taip pat vidaus žvalgybos tarnyba MI5.
JK vidaus reikalų ministerija praėjusį mėnesį paskelbė, kad šiemet į šalį per Lamanšo sąsiaurį atvyko 12 313 migrantų arba 18 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai.
2023 m. atvykusiųjų skaičius sudarė 29 437., t. y. 36 proc. mažiau nei per rekordinius 2022-uosius, kuomet užfiksuoti 45 774 atvykėliai.