Pietų Korėja tokias provokacijas apibūdina kaip „žemo lygio ir neracionaliomis“. Tačiau kitaip nei neseniai įvykę balistinių raketų bandymai, šiukšlinimo kampanija nepažeidžia Jungtinių Tautų sankcijų, kurios buvo įvestos Kim Jong Uno vadovaujamai šaliai.
Seulas žada imtis griežtų atsakomųjų priemonių, jeigu Šiaurės Korėja nesustos „bombarduoti“ šalį balionais su atliekomis. Pietų Korėja primena, kad tokie veiksmai prieštarauja paliaubų susitarimui, kuris nutraukė 1950–1953 m. vykusį karą.
Pietų Korėjos kariuomenė ragina visuomenę nesiartinti prie šiukšlių nors jose ir nebuvo rasta nuodingų medžiagų.
Pchenjanas nuo antradienio į Pietus paleido apie 900 oro balionų su šiukšlėmis. Jie vėl pasiekė Pietų Korėją šeštadienio naktį. Sekmadienio rytą, apie 10 val. vietos laiku, buvo aptikta apie 600 balionų. Per valandą jų skrido nuo 20 iki 50.
Balionai nukrenta šiaurinėse provincijose, įskaitant Pietų Korėjos sostinę Seulą ir Kiongi provinciją – kuriose gyvena beveik pusė visų šalies gyventojų.
Kariuomenė stebi balionus nuo jų paleidimo vietų ir renka nukritusias atliekas, o prioritetas teikiamas visuomenės saugumui. Pamatę balionus su šiukšlėmis, žmonės raginami pranešti artimiausiam kariuomenės vienetui ar policijos nuovadai.
Sekmadienį turėtų rinktis Pietų Korėjos nacionalinio saugumo taryba, kuri aptars planą, kad į oro balionų paleidimą gali būti atsakoma transliuojant propagandos žinutes per garsiakalbius pasienyje su Šiaurės Korėja.
Pietų Korėjos aktyvistai taip pat leidžia savo pačių oro balionus per sieną į Šiaurę. Jie skraidina skrajutes, o kartais pinigus, ryžius ir USB laikmenas su Pietų Korėjos serialais.
Anksčiau šią savaitę Šiaurės Korėja teigė, kad oro balionai su šiukšlėmis yra „nuoširdi dovana“ atsakant į oro balionus su propaganda iš Pietų Korėjos.