„Tai pirmas kartas istorijoje, kai pontifikas dalyvaus G7 susitikimo darbe“, – sakė ji, pridurdama, kad Pranciškus dalyvaus Apulijoje vyksiančio septynių didžiausių pramoninių valstybių grupės susitikimo „pažintinėje sesijoje“, skirtoje kviestiniams dalyviams.
87 metų Pranciškus siekia daryti įtaką DI plėtrai, ragindamas sudaryti pasaulinę sutartį, kuri užtikrintų, kad ši technologija būtų naudojama etiškai.
G. Meloni sakė, kad „labai svarbu pasitelkti geriausius šioje srityje plėtojamus etinius ir intelektinius svarstymus“, ir sveikino Vatikano tyrimus, siekiant „praktiškai pritaikyti algoretikos, t. y. etikos suteikimo algoritmams, koncepciją“.
Pasak jos, Pranciškaus dalyvavimas „lemtingai prisidės prie DI reguliavimo, etinės ir kultūrinės sistemos formavimo“.
Susirūpinimas dėl DI padidėjo po to, kai 2022 metų pabaigoje pasirodė pokalbių robotas „ChatGPT“ – masinei rinkai skirti vartai į generatyvinį DI.
Gruodį popiežius paskelbė šešių puslapių pranešimą, kuriame įspėjo apie DI keliamus pavojus, įskaitant dezinformaciją ir kišimąsi į rinkimus, taip pat sprendimų – nuo socialinės apsaugos išmokų iki to, kur nukreipti ginklus – priėmimą, už kuriuos atsakomybė tampa neaiški.
Jis paragino sudaryti „privalomą tarptautinę sutartį“, kuri reglamentuotų DI plėtrą ir naudojimą, užkirstų kelią žalai ir dalytųsi gerąja patirtimi.
„Mūsų įsipareigojimas – sukurti valdymo mechanizmus, kurie užtikrintų, kad DI būtų orientuotas į žmogų ir kontroliuojamas žmogaus“, – sakė G. Meloni.
G7 aukščiausiojo lygio susitikimas, kuriame dalyvaus Italijos, Japonijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai, vyks birželio 13–15 dienomis Borgo Egnazia mieste Apulijoje.